ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: -
Grundserien: Start: 12 juli 2019
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien: Slut: -
Nedflyttningsserien: Slut: -

0

omgångar

Grundserien: 26
Mästerskapsserien: 36
Nedflyttningsserien: 32

112 / 236

matcher spelade ( 47,46 % )

Grundserien: 112 / 182
Mästerskapsserien: 0 / 108
Nedflyttningsserien: 0 / 64

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,56

målsnitt

Grundserien: 2,56
Mästerskapsserien: 0,0
Nedflyttningsserien: 0,0
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Mästerskapsserien
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Nedflyttningsserien
27
28
29
30
31
32

Aktuella matcher

(15-28 november 2019)

Fredag 22 november 2019
Arda
16 : 30
Vitosha Bistritsa

 
Lördag 23 november 2019
Slavia Sofia
11 : 30
Cherno More

Botev Vratsa
14 : 00
CSKA Sofia

Ludogorets
16 : 30
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 24 november 2019
Dunav
14 : 15
Beroe

Levski Sofia
16 : 45
Tsarsko selo

 
Måndag 25 november 2019
Botev Plovdiv
16 : 30
Etar

 

Grundserien

11.11.2019, 22:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
16
13
3
0
26
- 5
21
42
6
2
0
13
- 1
20
7
1
0
13
- 4
22
2
Lokomotiv Plovdiv
8
16
11
3
2
37
- 17
20
36
6
2
0
15
- 5
20
5
1
2
22
- 12
16
3
Levski Sofia
3
16
11
2
3
32
- 12
20
35
7
0
1
18
- 6
21
4
2
2
14
- 6
14
4
CSKA Sofia
2
16
9
4
3
28
- 14
14
31
5
2
1
17
- 9
17
4
2
2
11
- 5
14
5
Slavia Sofia
9
16
6
5
5
18
- 18
0
23
3
2
3
12
- 13
11
3
3
2
6
- 5
12
6
Arda
ny
16
6
4
6
20
- 23
-3
22
3
2
3
9
- 12
11
3
2
3
11
- 11
11
7
Cherno More
5
16
5
6
5
17
- 15
2
21
3
3
2
10
- 7
12
2
3
3
7
- 8
9
8
Beroe Stara Zagora
4
16
7
0
9
24
- 25
-1
21
5
0
3
14
- 8
15
2
0
6
10
- 17
6
9
Etar
7
16
4
5
7
15
- 27
-12
17
3
3
2
7
- 13
12
1
2
5
8
- 14
5
10
Dunav 2010
13
16
4
4
8
15
- 23
-8
16
2
2
4
8
- 11
8
2
2
4
7
- 12
8
11
Botev Plovdiv
6
16
4
4
8
13
- 22
-9
16
3
1
4
7
- 8
10
1
3
4
6
- 14
6
12
Tsarsko selo
ny
16
4
3
9
17
- 24
-7
15
2
2
4
9
- 11
8
2
1
5
8
- 13
7
13
Botev Vratsa
10
16
3
4
9
15
- 28
-13
13
2
3
3
9
- 11
9
1
1
6
6
- 17
4
14
Vitosha Bistritsa
11
16
1
1
14
10
- 34
-24
4
1
0
7
6
- 18
3
0
1
7
4
- 16
1

Mästerskapsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
2
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
3
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
4
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
5
-
5
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
6
-
6
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
17
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
18
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
19
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
20
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
17
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
18
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
19
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
20
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 11.11.2019, 22:00)

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 12 juli 2019
Botev Vratsa
1-3
Beroe

1-2 Miroslav Budinov (78)

0-1 Pedro Eugénio (12)
0-2 Rúben Brígido (69)
1-3 Milen Zhelev (88)

CSKA Sofia
2-2
Etar

1-0 Ali Sowe (straff, 4)
2-1 Mitko Mitkov (73)

1-1 Daniel Mladenov (57)
2-2 Daniel Mladenov (78)

 
Lördag 13 juli 2019
Ludogorets
2-0
Tsarsko selo

 
Söndag 14 juli 2019
Arda
0-0
Botev Plovdiv

Slavia Sofia
3-2
Vitosha Bistritsa

1-1 Yanis Karabelyov (13)
2-2 Darko Tasevski (60)
3-2 Kaloyan Krastev (88)

0-1 Georgi Amzin (11)
1-2 Emil Gargorov (23)

Cherno More
3-1
Lokomotiv Plovdiv

1-1 Aristode N'Dongala (29)
2-1 Ismail Isa (51)
3-1 Dimitar Iliev (självmål, 68)

0-1 Ante Aralica (16)

 
Måndag 15 juli 2019
Dunav 2010
1-4
Levski Sofia

1-2 Ahmed Ahmedov (47)

0-1 Davide Mariani (15)
0-2 Stanislav Ivanov (38)
1-3 Davide Mariani (straff, 62)
1-4 Paulinho (81)

 
Fredag 19 juli 2019
Tsarsko selo
0-0
Arda

Lokomotiv Plovdiv
3-2
Slavia Sofia

1-1 Dimitar Iliev (straff, 12)
2-1 Dimitar Iliev (21)
3-1 Ante Aralica (26)

0-1 Tsvetelin Chunchukov (3)
3-2 Radoslav Kirilov (86)

 
Lördag 20 juli 2019
CSKA Sofia
1-3
Cherno More

1-3 Anthony Watt (74)

0-1 Ismail Isa (23)
0-2 Rodrigo (straff, 37)
0-3 Rodrigo (60)

Beroe
2-4
Ludogorets

1-2 Zoran Josipovic (straff, 45+3)
2-4 Zoran Josipovic (90+1)

0-1 Jorginho (9)
0-2 Jorginho (35)
1-3 Claudiu Keșerü (53)
1-4 Claudiu Keșerü (55)

 
Söndag 21 juli 2019
Botev Plovdiv
3-1
Dunav 2010

Etar
0-0
Levski Sofia

 
Måndag 22 juli 2019
Vitosha Bistritsa
0-2
Botev Vratsa

 
Fredag 26 juli 2019
Dunav 2010
3-1
Tsarsko selo

 
Lördag 27 juli 2019
Cherno More
1-1
Etar

Arda
3-1
Beroe

 
Söndag 28 juli 2019
Botev Vratsa
1-4
Lokomotiv Plovdiv

Slavia Sofia
1-2
CSKA Sofia

 
Måndag 29 juli 2019
Levski Sofia
3-1
Botev Plovdiv

Ludogorets
2-0
Vitosha Bistritsa

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Vitosha Bistritsa
1-3
Arda

Cherno More
0-0
Slavia Sofia

 
Lördag 3 augusti 2019
Etar
2-2
Botev Plovdiv

Beroe
2-0
Dunav 2010

 
Söndag 4 augusti 2019
CSKA Sofia
1-0
Botev Vratsa

Lokomotiv Plovdiv
1-1
Ludogorets

 
Måndag 5 augusti 2019
Tsarsko selo
0-2
Levski Sofia

 
Fredag 9 augusti 2019
Botev Vratsa
1-1
Cherno More

Slavia Sofia
2-1
Etar

 
Lördag 10 augusti 2019
Botev Plovdiv
0-2
Tsarsko selo

Levski Sofia
1-3
Beroe

 
Söndag 11 augusti 2019
Arda
2-5
Lokomotiv Plovdiv

Ludogorets
0-0
CSKA Sofia

 
Måndag 12 augusti 2019
Dunav 2010
2-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 16 augusti 2019
Slavia Sofia
2-2
Botev Vratsa

Etar
1-1
Tsarsko selo

 
Lördag 17 augusti 2019
Beroe
2-0
Botev Plovdiv

Vitosha Bistritsa
0-4
Levski Sofia

 
Söndag 18 augusti 2019
CSKA Sofia
3-2
Arda

Cherno More
1-2
Ludogorets

 
Måndag 19 augusti 2019
Lokomotiv Plovdiv
3-1
Dunav 2010

 
Fredag 23 augusti 2019
Tsarsko selo
2-1
Beroe

Arda
0-0
Cherno More

 
Lördag 24 augusti 2019
Botev Plovdiv
2-1
Vitosha Bistritsa

Levski Sofia
1-0
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 25 augusti 2019
Dunav 2010
1-1
CSKA Sofia

Ludogorets
0-0
Slavia Sofia

 
Måndag 26 augusti 2019
Botev Vratsa
2-1
Etar

 
Fredag 30 augusti 2019
Cherno More
1-1
Dunav 2010

Slavia Sofia
2-3
Arda

 
Lördag 31 augusti 2019
Lokomotiv Plovdiv
1-1
Botev Plovdiv

Etar
2-1
Beroe

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Vitosha Bistritsa
3-2
Tsarsko selo

CSKA Sofia
2-2
Levski Sofia

Botev Vratsa
0-1
Ludogorets

 
Fredag 13 september 2019
Tsarsko selo
2-3
Lokomotiv Plovdiv

Arda
2-1
Botev Vratsa

 
Lördag 14 september 2019
Botev Plovdiv
0-1
CSKA Sofia

Ludogorets
2-0
Etar

 
Söndag 15 september 2019
Dunav 2010
0-0
Slavia Sofia

Levski Sofia
3-0
Cherno More

 
Måndag 16 september 2019
Beroe
1-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 20 september 2019
Cherno More
2-0
Botev Plovdiv

CSKA Sofia
3-0
Tsarsko selo

 
Lördag 21 september 2019
Botev Vratsa
0-0
Dunav 2010

Slavia Sofia
0-2
Levski Sofia

 
Söndag 22 september 2019
Lokomotiv Plovdiv
3-0
Beroe

Ludogorets
2-0
Arda

 
Måndag 23 september 2019
Etar
1-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 27 september 2019
Tsarsko selo
1-1
Cherno More

 
Lördag 28 september 2019
Levski Sofia
3-1
Botev Vratsa

 
Söndag 29 september 2019
Botev Plovdiv
0-1
Slavia Sofia

Dunav 2010
0-1
Ludogorets

Beroe
2-1
CSKA Sofia

 
Måndag 30 september 2019
Arda
2-1
Etar

Vitosha Bistritsa
2-3
Lokomotiv Plovdiv

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Slavia Sofia
1-0
Tsarsko selo

Cherno More
2-0
Beroe

 
Lördag 5 oktober 2019
Botev Vratsa
3-0
Botev Plovdiv

Etar
0-5
Lokomotiv Plovdiv

CSKA Sofia
4-0
Vitosha Bistritsa

 
Söndag 6 oktober 2019
Arda
0-2
Dunav 2010

Ludogorets
2-0
Levski Sofia

 
Fredag 18 oktober 2019
Vitosha Bistritsa
0-2
Cherno More

Dunav
0-2
Etar

 
Lördag 19 oktober 2019
Botev Plovdiv
0-1
Ludogorets

Levski Sofia
2-1
Arda

 
Söndag 20 oktober 2019
Lokomotiv Plovdiv
1-0
CSKA Sofia

 
Måndag 21 oktober 2019
Tsarsko selo
3-0
Botev Vratsa

Beroe
1-2
Slavia Sofia

 
Tisdag 29 oktober 2019
Beroe
4-0
Botev Vratsa

Lokomotiv Plovdiv
1-0
Cherno More

Tsarsko selo
0-2
Ludogorets

 
Onsdag 30 oktober 2019
Botev Plovdiv
1-1
Arda

Etar
0-4
CSKA Sofia

 
Torsdag 31 oktober 2019
Vitosha Bistritsa
0-1
Slavia Sofia

Levski Sofia
2-0
Dunav

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Ludogorets
3-1
Beroe

 
Tisdag 5 november 2019
Botev Vratsa
1-1
Vitosha Bistritsa

Slavia Sofia
1-1
Lokomotiv Plovdiv

Cherno More
0-2
CSKA Sofia

 
Onsdag 6 november 2019
Dunav
1-2
Botev Plovdiv

Levski Sofia
3-0
Etar

 
Torsdag 7 november 2019
Arda
0-2
Tsarsko selo

 
Fredag 8 november 2019
Lokomotiv Plovdiv
2-0
Botev Vratsa

 
Lördag 9 november 2019
Etar
1-0
Cherno More

CSKA Sofia
1-0
Slavia Sofia

 
Söndag 10 november 2019
Beroe
0-1
Arda

Botev Plovdiv
1-0
Levski Sofia

Vitosha Bistritsa
0-1
Ludogorets

 
Måndag 11 november 2019
Tsarsko selo
1-2
Dunav

 
Fredag 22 november 2019
Arda
16 : 30
Vitosha Bistritsa

 
Lördag 23 november 2019
Slavia Sofia
11 : 30
Cherno More

Botev Vratsa
14 : 00
CSKA Sofia

Ludogorets
16 : 30
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 24 november 2019
Dunav
14 : 15
Beroe

Levski Sofia
16 : 45
Tsarsko selo

 
Måndag 25 november 2019
Botev Plovdiv
16 : 30
Etar

 
Fredag 29 november 2019
Etar
15 : 30
Slavia Sofia

 
Lördag 30 november 2019
Cherno More
11 : 30
Botev Vratsa

Tsarsko selo
14 : 00
Botev Plovdiv

Beroe
16 : 30
Levski Sofia

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Lokomotiv Plovdiv
11 : 00
Arda

Vitosha Bistritsa
13 : 30
Dunav

CSKA Sofia
17 : 00
Ludogorets

 
Fredag 6 december 2019
Tsarsko selo
16 : 00
Etar

 
Lördag 7 december 2019
Botev Plovdiv
13 : 15
Beroe

Ludogorets
15 : 30
Cherno More

 
Söndag 8 december 2019
Botev Vratsa
11 : 00
Slavia Sofia

Arda
13 : 15
CSKA Sofia

Levski Sofia
15 : 30
Vitosha Bistritsa

 
Måndag 9 december 2019
Dunav
16 : 00
Lokomotiv Plovdiv

 
Lördag 14 december 2019
Etar
-
Botev Vratsa

Slavia Sofia
-
Ludogorets

Cherno More
-
Arda

CSKA Sofia
-
Dunav

Lokomotiv Plovdiv
-
Levski Sofia

Vitosha Bistritsa
-
Botev Plovdiv

Beroe
-
Tsarsko selo

 

Februari 2020 Visa matchfakta
Beroe
-
Etar

Tsarsko selo
-
Vitosha Bistritsa

Botev Plovdiv
-
Lokomotiv Plovdiv

Levski Sofia
-
CSKA Sofia

Dunav
-
Cherno More

Arda
-
Slavia Sofia

Ludogorets
-
Botev Vratsa