ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 9 augusti 2019
Slut: 23 maj 2020

736

lag

6+8

omgångar

795/868

matcher spelade

Extra förkval

184+37 matcher

9-13 augusti 2019
Omspel 13-14 augusti 2019

Förkval

160+34 matcher

23-25 augusti 2019
Omspel 26 augusti-4 september 2019

Första kvalomgången

116+21 matcher

6-8 september 2019
Omspel 10-11 september 2019

Andra kvalomgången

80+13 matcher

21-25 september 2019
Omspel 24 september 2019

Tredje kvalomgången

40+6 matcher

5 oktober 2019
Omspel 7-8 oktober 2019

Fjärde kvalomgången

32+8 matcher

19-29 oktober 2019
Omspel 21-22 oktober 2019

Första omgången

40+14 matcher

8-12 november 2019
Omspel 19-20 november 2019

Andra omgången

20 matcher

30 november 2019

Tredje omgången

32 matcher

4 januari 2020

Fjärde omgången

16 matcher

25 januari 2020

Femte omgången

8 matcher

4 mars 2020

Kvartsfinaler

4 matcher

21 mars 2020

Semifinaler

2 matcher

18 april 2020

Final

1 match

23 maj 2020

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Lördag 30 november 2019
Blackpool
-
Maidstone United

Portsmouth
-
Altrincham

Shrewsbury Town / Bradford City
-
Mansfield Town

Coventry City
-
Ipswich Town / Lincoln City

Kingstonian
-
Fylde

Walsall Wood / Darlington
-
Oxford United

Cambridge United / Exeter City
-
Hartlepool United

Stourbridge / Eastleigh
-
Crewe Alexandra

Forest Green Rovers
-
Carlisle United

Solihull Moors
-
Rotherham United

Sunderland / Gillingham
-
Wimbledon / Doncaster Rovers

Wrexham / Rochdale
-
Boston United

Stevenage / Peterborough United
-
Dover Athletic

Oldham Athletic
-
Salford City / Burton Albion

Maldon & Tiptree
-
Grimsby Town / Newport County

Crawley Town
-
Fleetwood Town

Cheltenham Town / Swindon Town
-
Port Vale

Northampton Town
-
Notts County

Bristol Rovers / Bromley
-
Plymouth Argyle

Tranmere Rovers / Wycombe Wanderers
-
Chichester City

 

Visa matchfakta

Första omgången

19.11.2019, 23:29

Fredag 8 november 2019
Dulwich Hamlet (6)
1-4
Carlisle United (4)

Lördag 9 november 2019
Sunderland (3)
1-1
Gillingham (3)

Ipswich Town (3)
1-1
Lincoln City (3)

Oxford City (6)
1-5
Solihull Moors (5)

Crawley Town (4)
4-1
Scunthorpe United (4)

Colchester United (4)
0-2
Coventry City (3)

Bolton Wanderers (3)
0-1
Plymouth Argyle (4)

Maidstone United (6)
1-0
Torquay United (5)

Yeovil Town (5)
Inst
Hartlepool United (5)

Cambridge United (4)
1-1
Exeter City (4)

Stourbridge (7)
2-2
Eastleigh (5)

Salford City (4)
1-1
Burton Albion (3)

Forest Green Rovers (4)
4-0
Billericay Town (6)

Ebbsfleet United (5)
2-3
Notts County (5)

Walsall (4)
2-2
Darlington (6)

Nantwich Town (7)
0-1
A.F.C. Fylde (5)

AFC Wimbledon (3)
1-1
Doncaster Rovers (3)

Shrewsbury Town (3)
1-1
Bradford City (4)

Grimsby Town (4)
1-1
Newport County (4)

Mansfield Town (4)
1-0
Chorley (5)

Tranmere Rovers (3)
2-2
Wycombe Wanderers (3)

Carshalton Athletic (7)
1-4
Boston United (6)

Cheltenham Town (4)
1-1
Swindon Town (4)

Accrington Stanley (3)
0-2
Crewe Alexandra (4)

Maidenhead United (5)
1-3
Rotherham United (3)

Blackpool (3)
4-1
Morecambe (4)

Milton Keynes Dons (3)
0-1
Port Vale (4)

Söndag 10 november 2019
Dover Athletic (5)
1-0
Southend United (3)

Barnet (5)
0-1
Fleetwood Town (3)

Bristol Rovers (3)
1-2
Bromley (5)

Leyton Orient (4)
1-2
Maldon & Tiptree (8)

Chippenham Town (6)
0-3
Northampton Town (4)

Macclesfield Town (4)
1-1
Kingstonian (7)

York City (6)
0-4
Altrincham (6)

Wrexham (5)
0-2
Rochdale (3)

Gateshead (6)
0-0
Oldham Athletic (4)

Hayes & Yeading United (7)
0-2
Oxford United (3)

Måndag 11 november 2019
Harrogate Town (5)
1-2
Portsmouth (3)

Tisdag 12 november 2019
Yeovil Town (5)
1-4
Hartlepool United (5)

Omspel
Tisdag 19 november 2019
Gillingham
1-0 f
Sunderland

Exeter City
1-0
Cambridge United

Eastleigh
3-0
Stourbridge

Burton Albion
4-1
Salford City

Doncaster Rovers
2-0
Wimbledon

Bradford City
0-1
Shrewsbury Town

Swindon Town
0-1
Cheltenham Town

Rochdale
1-0
Wrexham

Peterborough United
2-0
Stevenage

Bromley
0-1
Bristol Rovers

Onsdag 20 november 2019
Lincoln City
20:45
Ipswich Town

Newport County
20:45
Grimsby Town

Darlington
20:45
Walsall

Wycombe Wanderers
20:45
Tranmere Rovers

 

Visa matchfakta

Fjärde kvalomgången

29.10.2019, 23:59

Lördag 19 oktober 2019
Hednesford Town (7)
0-1
Boston United (6)

Gateshead (6)
5-0
Colne (8)

Barrow (5)
0-1
Solihull Moors (5)

Whitby Town (7)
1-1
Stourbridge (7)

Hartlepool United (5)
1-0
Brackley Town (6)

Nantwich Town (7)
1-0
Kings Lynn Town (6)

Chorley (5)
2-0
Spennymoor Town (6)

Southport (6)
1-3
Altrincham (6)

Tamworth (7)
0-3
Darlington (6)

York City (6)
2-0
Stockport County (5)

Notts County (5)
2-1
Belper Town (8)

Chesterfield (5)
1-1
Wrexham (5)

FC Halifax Town (5)
1-2
Harrogate Town (5)

AFC Fylde (5)
6-1
Peterborough Sports (7)

Whyteleafe (8)
0-3
Chippenham Town (6)

Haringey Borough (7)
0-1
Yeovil Town (5)

Havant & Waterlooville (6)
1-2
Dulwich Hamlet (6)

Ebbsfleet United (5)
1-1
Woking (5)

Welling United (6)
0-0
Eastleigh (5)

Bromley (5)
4-3
Aldershot Town (5)

Maidstone United (6)
4-1
Kings Langley (7)

Maidenhead United (5)
1-1
Wealdstone (6)

Oxford City (6)
2-1
Margate (7)

Bowers & Pitsea (7)
1-2
Chichester City (8)

Hayes & Yeading United (7)
1-1
Poole Town (7)

Royston Town (7)
1-3
Maldon & Tiptree (8)

Potters Bar Town (7)
1-1
Barnet (5)

Torquay United (5)
3-2
Boreham Wood (5)

Sutton United (5)
1-1
Billericay Town (6)

Weymouth (6)
1-2
Dover Athletic (5)

Dartford (6)
2-3
Kingstonian (7)

Carshalton Athletic (7)
2-1
Dagenham & Redbridge (5)

Tisdag 29 oktober 2019
Haringey Borough (7)
0-3
Yeovil Town (5)

Omspel
Måndag 21 oktober 2019
Stourbridge (7)
3-2
Whitby Town (7)

Tisdag 22 oktober 2019
Wrexham (5)
1-0
Chesterfield (5)

Woking (5)
0-1
Ebbsfleet United (5)

Eastleigh (5)
4-2
Welling United (6)

Wealdstone (6)
0-2
Maidenhead United (5)

Poole Town (7)
2-3
Hayes & Yeading United (7)

Barnet (5)
3-1
Potters Bar Town (7)

Billericay Town (6)
5-2
Sutton United (5)

 

Visa matchfakta

Tredje kvalomgången

08.10.2019, 23:59

Lördag 5 oktober 2019
Ashton United (7)
2-6
Spennymoor Town (6)

Halesowen Town (8)
0-2
Altrincham (6)

Hednesford Town (7)
4-1
Blyth Spartans (6)

Nantwich Town (7)
1-0
Morpeth Town (7)

Peterborough Sports (7)
1-0
Guiseley (6)

Leek Town (8)
0-2
Kings Lynn Town (6)

Whitby Town (7)
1-1
Gloucester City (6)

Kidsgrove Athletic (8)
0-2
Gateshead (6)

Stourbridge (7)
2-1
Stafford Rangers (7)

Belper Town (8)
2-1
Rushall Olympic (7)

Buxton (7)
1-2
York City (6)

Tamworth (7)
0-0
Hereford (6)

Dunston (8)
2-3
Colne (8)

Farsley Celtic (6)
0-5
Southport (6)

Leamington (6)
0-2
Darlington (6)

Sutton Coldfield Town (8)
0-1
Boston United (6)

Brackley Town (6)
2-0
Warrington Town (7)

Oxford City (6)
2-0
Hampton & Richmond Borough (6)

Lowestoft Town (7)
1-2
Carshalton Athletic (7)

Dulwich Hamlet (6)
3-0
Eastbourne Borough (6)

Canvey Island (8)
1-1
Bowers & Pitsea (7)

Bristol Manor Farm (8)
0-0
Wealdstone (6)

Kingstonian (7)
1-1
Weston-super-Mare (7)

Haringey Borough (7)
1-0
Cray Wanderers (7)

Welling United (6)
4-1
Tavistock (9)

Maldon & Tiptree (8)
6-1
Chertsey Town (8)

Chippenham Town (6)
3-3
Slough Town (6)

Salisbury (7)
2-4
Margate (7)

Abbey Rangers (9)
0-2
Whyteleafe (8)

Kings Langley (7)
3-0
Corinthian-Casuals (7)

Ware (8)
1-2
Potters Bar Town (7)

Hayes & Yeading United (7)
5-4
Hendon (7)

Royston Town (7)
2-1
Beaconsfield Town (7)

Tooting & Mitcham United (8)
0-2
Poole Town (7)

Havant & Waterlooville (6)
3-0
Hadley (9)

Billericay Town (6)
4-2
Bath City (6)

Blackfield & Langley (7)
1-4
Dartford (6)

Weymouth (6)
4-1
St Albans City (6)

Chichester City (8)
1-0
Enfield Town (7)

Maidstone United (6)
2-1
Hitchin Town (7)

Omspel
Måndag 7 oktober 2019
Gloucester City
1-3
Whitby Town

Tisdag 8 oktober 2019
Hereford
0-0* f
Tamworth

Information Tamworth vidare efter 3-1 på straffar.

Bowers & Pitsea
*1-1 f
Canvey Island

Information Bowers & Pitsea vidare efter 5-3 på straffar.

Wealdstone
4-0
Bristol Manor Farm

Weston-super-Mare
1-4
Kingstonian

Slough Town
2-3
Chippenham Town

 

Visa matchfakta

Andra kvalomgången

25.09.2019, 23:59

Lördag 21 september 2019
Marine (8)
1-2
Dunston (8)

Southport (6)
5-2
Scarborough Athletic (7)

Chester (6)
1-1
Altrincham (6)

Curzon Ashton (6)
4-4
Blyth Spartans (6)

Bradford (Park Avenue) (6)
2-4
Morpeth Town (7)

Irlam (9)
0-2
York City (6)

Ashton United (7)
1-0
Pontefract Collieries (8)

Colne (8)
0-0
Ossett United (8)

1874 Northwich (9)
0-1
Whitby Town (7)

FC United of Manchester (7)
1-2
Warrington Town (7)

Trafford (8)
1-3
Darlington (6)

Gateshead (6)
6-0
Ramsbottom United (8)

Guiseley (6)
1-0
Stockton Town (9)

Lancaster City (7)
0-5
Spennymoor Town (6)

Runcorn Town (9)
1-3
Farsley Celtic (6)

Alfreton Town (6)
1-1
Kings Lynn Town (6)

Stamford (8)
0-4
Boston United (6)

Leamington (6)
2-2
Chasetown (8)

Kettering Town (6)
1-1
Sutton Coldfield Town (8)

Belper Town (8)
0-0
Witton Albion (7)

Loughborough Dynamo (8)
0-3
Tamworth (7)

AFC Telford United (6)
0-3
Nantwich Town (7)

Rushall Olympic (7)
2-0
Gainsborough Trinity (7)

Halesowen Town (8)
4-1
Stratford Town (7)

Boston Town (9)
0-4
Leek Town (8)

Buxton (7)
5-0
Corby Town (8)

Matlock Town (7)
1-2
Kidsgrove Athletic (8)

Hednesford Town (7)
3-2
Barwell (7)

Kidderminster Harriers (6)
0-0
Stafford Rangers (7)

Coalville Town (7)
1-2
Stourbridge (7)

Beaconsfield Town (7)
1-0
Hemel Hempstead Town (6)

Corinthian-Casuals (7)
2-0
Chelmsford City (6)

Walthamstow (9)
1-1
Abbey Rangers (9)

Balham (9)
3-5
Royston Town (7)

Tonbridge Angels (6)
1-2
Eastbourne Borough (6)

Margate (7)
3-1
Concord Rangers (6)

Hendon (7)
3-2
Deeping Rangers (9)

St Ives Town (7)
0-0
Canvey Island (8)

Maidstone United (6)
4-1
Cheshunt (7)

Potters Bar Town (7)
2-0
Hornchurch (7)

Bishop's Stortford (7)
1-2
Peterborough Sports (7)

Dulwich Hamlet (6)
6-1
Bognor Regis Town (7)

Flackwell Heath (9)
0-3
Slough Town (6)

Billericay Town (6)
1-0
Basildon United (8)

Tooting & Mitcham United (8)
1-0
Dorking Wanderers (6)

Hadley (9)
1-0
Ramsgate (8)

Lewes (7)
1-2
Bowers & Pitsea (7)

Harrow Borough (7)
0-1
Carshalton Athletic (7)

Biggleswade Town (7)
1-2
Ware (8)

Badshot Lea (9)
0-4
Hayes & Yeading United (7)

Lowestoft Town (7)
4-0
Needham Market (7)

Barton Rovers (8)
0-1
Hitchin Town (7)

Enfield Town (7)
2-0
Braintree Town (6)

Maldon & Tiptree (8)
4-2
Wingate & Finchley (7)

Moneyfields (8)
0-2
Whyteleafe (8)

Hartley Wintney (7)
0-0
Chichester City (8)

Horsham (7)
0-2
Dartford (6)

St Albans City (6)
2-2
Worthing (7)

Kings Langley (7)
4-0
Folkestone Invicta (7)

Haringey Borough (7)
5-0
Staines Town (8)

Farnborough (7)
0-5
Wealdstone (6)

Welling United (6)
7-0
Chipstead (8)

Chesham United (7)
1-2
Hampton & Richmond Borough (6)

Weston-super-Mare (7)
2-1
Merthyr Town (7)

Sholing (8)
0-3
Weymouth (6)

Hereford (6)
5-2
Truro City (7)

Portland United (9)
0-1
Salisbury (7)

Havant & Waterlooville (6)
2-1
Taunton Town (7)

Cirencester Town (8)
2-2
Chippenham Town (6)

Tavistock (9)
4-0
Highworth Town (8)

Tiverton Town (7)
2-4
Bristol Manor Farm (8)

Poole Town (7)
2-1
Hungerford Town (6)

Swindon Supermarine (7)
0-4
Bath City (6)

Oxford City (6)
7-0
North Leigh (8)

Kidlington (8)
0-5
Gloucester City (6)

Brackley Town (6)
4-0
Cinderford Town (8)

Blackfield & Langley (7)
1-0
Dorchester Town (7)

Söndag 22 september 2019
Cray Wanderers (7)
5-2
Soham Town Rangers (8)

Biggleswade (8)
1-3
Chertsey Town (8)

Onsdag 25 september 2019
Kingstonian (7)
3-0
Grays Athletic (8)

Omspel
Tisdag 24 september 2019
Altrincham (6)
1-0
Chester (6)

Blyth Spartans (6)
1-0
Curzon Ashton (6)

Ossett United (8)
0-4
Colne (8)

King's Lynn Town (6)
2-1
Alfreton Town (6)

Chasetown (8)
1-2 f
Leamington (6)

Sutton Coldfield Town (8)
2-1
Kettering Town (6)

Witton Albion (7)
0-1 f
Belper Town (8)

Stafford Rangers (7)
3-0
Kidderminster Harriers (6)

Abbey Rangers (9)
2-1
Walthamstow (9)

Canvey Island (8)
3-2 f
St Ives Town (7)

Chichester City (8)
1-0
Hartley Wintney (7)

Worthing (7)
1-3
St Albans City (6)

Chippenham Town (6)
4-3 f
Cirencester Town (8)

 

Visa matchfakta

Första kvalomgången

11.09.2019, 23:46

Fredag 6 september 2019
Sutton Common Rovers (9)
1-3
Beaconsfield Town (7)

Lördag 7 september 2019
Thornaby (9)
2-2
Ossett United (8)

1874 Northwich (9)
2-0
Pickering Town (8)

Scarborough Athletic (7)
1-1
Marske United (8)

Lancaster City (7)
0-0
Northwich Victoria (9)

FC United of Manchester (7)
2-2
Atherton Collieries (7)

Dunston (8)
0-0
Sunderland RCA (9)

Liversedge (9)
0-2
Stockton Town (9)

Newcastle Benfield (9)
2-3
Runcorn Town (9)

Warrington Town (7)
2-2
City of Liverpool (8)

Charnock Richard (9)
0-4
Irlam (9)

Widnes (8)
0-4
Whitby Town (7)

Tadcaster Albion (8)
2-2
Ashton United (7)

Stalybridge Celtic (7)
0-2
Marine (8)

Trafford (8)
3-0
Bamber Bridge (7)

Glossop North End (8)
1-3
Pontefract Collieries (8)

South Shields (7)
0-0
Colne (8)

Maltby Main (9)
1-5
Ramsbottom United (8)

Morpeth Town (7)
3-1
Hyde United (7)

Seaham Red Star (9)
0-1
Witton Albion (7)

Kirby Muxloe (10)
0-1
Boston Town (9)

Lutterworth Town (9)
0-3
Hednesford Town (7)

Halesowen Town (8)
7-1
Lichfield City (10)

South Normanton Athletic (9)
0-1
Coalville Town (7)

Tamworth (7)
3-1
Nuneaton Borough (7)

Loughborough Dynamo (8)
1-0
Heather St John's (9)

Barwell (7)
4-1
AFC Mansfield (9)

Romulus (9)
0-4
Buxton (7)

Banbury United (7)
2-2
Gainsborough Trinity (7)

Matlock Town (7)
2-1
Basford United (7)

Stratford Town (7)
6-1
Boldmere St. Michaels (9)

Rushall Olympic (7)
3-1
Sheffield (8)

Belper Town (8)
1-0
Alvechurch (7)

Nantwich Town (7)
3-1
Grantham Town (7)

Kidsgrove Athletic (8)
2-1
Cleethorpes Town (8)

Sutton Coldfield Town (8)
1-1
Redditch United (7)

Stafford Rangers (7)
3-0
Mickleover Sports (7)

Bromsgrove Sporting (7)
0-1
Stourbridge (7)

Whitchurch Alport (9)
0-2
Leek Town (8)

Chasetown (8)
1-0
Staveley Miners Welfare (9)

Wingate & Finchley (7)
4-1
London Colney (9)

Soham Town Rangers (8)
3-0
Whitton United (9)

Takeley (9)
0-1
Potters Bar Town (7)

Deeping Rangers (9)
2-2
AFC Sudbury (8)

Enfield Town (7)
1-
AFC Rushden & Diamonds (7)

Kings Langley (7)
3-1
Barking (8)

Hornchurch (7)
6-0
Kempston Rovers (8)

Cheshunt (7)
1-0
Brightlingsea Regent (7)

Stamford (8)
1-0
Witham Town (8)

Biggleswade (8)
2-1
Tilbury (8)

Basildon United (8)
2-1
Coggeshall Town (8)

Royston Town (7)
7-2
Rothwell Corinthians (9)

Histon (8)
0-3
Maldon & Tiptree (8)

Waltham Abbey (8)
2-2
Canvey Island (8)

Colney Heath (9)
1-3
Corby Town (8)

Dunstable Town (9)
3-5
Bishop's Stortford (7)

Grays Athletic (8)
3-1
March Town United (10)

Barton Rovers (8)
4-0
Romford (8)

St Ives Town (7)
2-1
Berkhamsted (8)

Ware (8)
5-1
Leiston (7)

East Thurrock United (7)
1-1
Peterborough Sports (7)

Wisbech Town (8)
1-2
Hitchin Town (7)

Bowers & Pitsea (7)
2-1
Brentwood Town (8)

St Neots Town (8)
2-2
Biggleswade Town (7)

Hadley (9)
3-2
Arlesey Town (9)

Dereham Town (8)
1-1
Needham Market (7)

Lowestoft Town (7)
2-0
Leighton Town (9)

Whitstable Town (8)
0-4
Folkestone Invicta (7)

Chesham United (7)
4-2
Fleet Town (9)

Whyteleafe (8)
1-0
Merstham (7)

Chertsey Town (8)
4-1
Sheppey United (9)

Chichester City (8)
2-0
Chalfont St Peter (8)

Hartley Wintney (7)
3-0
Spelthorne Sports (9)

Bracknell Town (8)
0-2
Carshalton Athletic (7)

Leatherhead (7)
2-2
Lewes (7)

Hanwell Town (8)
2-3
Staines Town (8)

South Park (8)
1-3
Badshot Lea (9)

Tooting & Mitcham United (8)
3-1
AFC Varndeanians (10)

Whitehawk (8)
0-1
Abbey Rangers (9)

Hastings United (8)
3-3
Worthing (7)

Haywards Heath Town (8)
0-1
Hayes & Yeading United (7)

Harrow Borough (7)
5-0
Binfield (9)

Horley Town (9)
1-3
Balham (9)

Westfield (8)
0-1
Chipstead (8)

Haringey Borough (7)
3-0
Herne Bay (8)

Corinthian-Casuals (7)
4-0
Sevenoaks Town (8)

Ashford United (8)
0-3
Farnborough (7)

Ramsgate (8)
0-0
Arundel (10)

Sutton Athletic (10)
1-1
Flackwell Heath (9)

VCD Athletic (8)
1-2
Moneyfields (8)

Bognor Regis Town (7)
3-0
Sittingbourne (8)

Little Common (9)
0-1
Hendon (7)

Horsham YMCA (9)
1-2
Margate (7)

Metropolitan Police (7)
1-1
Horsham (7)

Weston-super-Mare (7)
3-0
Fareham Town (9)

Cinderford Town (8)
5-3
Bideford (8)

Didcot Town (8)
0-1
Poole Town (7)

Truro City (7)
2-1
Wimborne Town (7)

Plymouth Parkway (9)
0-1
Merthyr Town (7)

Bridgwater Town (9)
1-3
Bristol Manor Farm (8)

Winchester City (8)
0-3
Taunton Town (7)

Willand Rovers (8)
1-2
North Leigh (8)

Burnham (9)
2-3
Tiverton Town (7)

Hythe & Dibden (10)
2-4
Kidlington (8)

Tavistock (9)
3-3
Shepton Mallet (9)

Highworth Town (8)
4-2
Exmouth Town (9)

Wantage Town (8)
0-3
Swindon Supermarine (7)

Longlevens (9)
0-2
Portland United (9)

Thatcham Town (8)
2-3
Salisbury (7)

Cirencester Town (8)
1-0
Gosport Borough (7)

Mangotsfield United (8)
0-5
Blackfield & Langley (7)

Sholing (8)
3-0
Bradford Town (9)

Söndag 8 september 2019
Aylesbury United (8)
0-3
Walthamstow (9)

Kingstonian (7)
2-0
Walton Casuals (7)

Cray Wanderers (7)
2-1
Bedfont Sports (8)

Evesham United (8)
0-2
Dorchester Town (7)

Omspel
Tisdag 10 september 2019
Ossett United (8)
6–0
Thornaby (9)

Marske United (8)
1–2
Scarborough Athletic (7)

Atherton Collieries (7)
0–1
FC United of Manchester (7)

City of Liverpool (8)
0–4
Warrington Town (7)

Ashton United (7)
4–2
Tadcaster Albion (8)

Colne (8)
1–0
South Shields (7)

Gainsborough Trinity (7)
1–0
Banbury United (7)

Redditch United (7)
1–3
Sutton Coldfield Town (8)

AFC Sudbury (8)
2–3
Deeping Rangers (9)

Canvey Island (8)
2–1
Waltham Abbey (8)

Peterborough Sports (7)
3–2
East Thurrock United (7)

Needham Market (7)
2–1
Dereham Town (8)

Worthing (7)
3–2 f
Hastings United (8)

Arundel (10)
0–4
Ramsgate (8)

Flackwell Heath (9)
3–1
Sutton Athletic (10)

Horsham (7)
3–2
Metropolitan Police (7)

Shepton Mallet (9)
1–2
Tavistock (9)

Onsdag 11 september 2019
Northwich Victoria (9)
1-2
Lancaster City (7)

Sunderland RCA (9)
0-5
Dunston (8)

Biggleswade Town (7)
2-0
St Neots Town (8)

Lewes (7)
*2-2 f
Leatherhead (7)

Information Lewes (7) vidare efter 3-1 på straffar.

 

Visa matchfakta

Förkval

04.09.2019, 23:32

Fredag 23 augusti 2019
Whickham (9)
1–2
Thornaby (9)

Mickleover Sports (7)
3–0
Coventry Sphinx (9)

Great Yarmouth Town (10)
0–2
Rothwell Corinthians (9)

Barking (8)
2–1
Aveley (8)

Sutton Common Rovers (9)
3–0
Eastbourne Town (9)

Whitehawk (8)
2–0
Saltdean United (9)

Christchurch (9)
1–2
Badshot Lea (9)

Blackfield & Langley (7)
2–1
AFC Totton (8)

Winchester City (8)
1–1
AFC Stoneham (9)

Lördag 24 augusti 2019
Dunston (8)
2–2
Goole (9)

Newcastle Benfield (9)
1–0
Workington (8)

Seaham Red Star (9)
3–1
Guisborough Town (9)

Billingham Town (9)
3–4
Ossett United (8)

Garforth Town (9)
0–4
Colne (8)

Ashington (9)
1–3
Marske United (8)

Sunderland RCA (9)
1–0
Hemsworth Miners Welfare (9)

Pickering Town (8)
3–1
Bridlington Town (9)

Brighouse Town (8)
2–2
Morpeth Town (7)

Pontefract Collieries (8)
1–1
Hebburn Town (9)

Frickley Athletic (8)
0–1
Tadcaster Albion (8)

Northallerton Town (9)
0–3
Stockton Town (9)

Widnes (8)
2–2
Mossley (8)

City of Liverpool (8)
2–1
Skelmersdale United (9)

Sheffield (8)
2–1
Litherland REMYCA (9)

Eccleshill United (9)
1–1
Glossop North End (8)

Stalybridge Celtic (7)
0–0
West Didsbury & Chorlton (10)

Ramsbottom United (8)
3–3
Winsford United (9)

Charnock Richard (9)
1–1
Longridge Town (9)

Trafford (8)
2–0
Burscough (9)

Liversedge (9)
1–0
Droylsden (8)

Atherton Collieries (7)
2–1
Runcorn Linnets (8)

1874 Northwich (9)
6–0
Handsworth (9)

Northwich Victoria (9)
2–1
Prescot Cables (8)

Stocksbridge Park Steels (8)
2–3
Irlam (9)

Padiham (9)
1–1
Marine (8)

Radcliffe (7)
0–0
Runcorn Town (9)

Kidsgrove Athletic (8)
1–1
Newcastle Town (8)

Coleshill Town (8)
0–3
Whitchurch Alport (9)

Tividale (9)
0–5
Chasetown (8)

AFC Wulfrunians (9)
0–1
Leek Town (8)

Stourport Swifts (9)
0–0
Boldmere St. Michaels (9)

Bromsgrove Sporting (7)
2–1
Leicester Road (10)

Bedworth United (8)
1–1
Halesowen Town (8)

Belper Town (8)
1–1
Sporting Khalsa (9)

Romulus (9)
6–0
Market Drayton Town (8)

Heather St John's (9)
1–0
Worcester City (9)

Gresley (9)
1–2
Sutton Coldfield Town (8)

Lichfield City (10)
3–0
Haughmond (9)

Westfields (9)
2–3
Lutterworth Town (9)

Barton Town (9)
1–3
Grantham Town (7)

Loughborough Dynamo (8)
2–2
Sherwood Colliery (10)

Melton Town (10)
1–3
Cleethorpes Town (8)

Boston Town (9)
0–0
Leicester Nirvana (9)

Heanor Town (10)
0–0
AFC Mansfield (9)

Long Eaton United (9)
1–1
South Normanton Athletic (9)

Maltby Main (9)
4–1
Loughborough University (9)

Winterton Rangers (10)
0–1
Kirby Muxloe (10)

Staveley Miners Welfare (9)
2–1
Lincoln United (8)

Spalding United (8)
2–4
Dereham Town (8)

Peterborough Sports (7)
7–0
Bugbrooke St Michaels (10)

Gorleston (9)
0–1
Kempston Rovers (8)

Bedford Town (8)
0–1
Deeping Rangers (9)

Wisbech Town (8)
2–2
Ely City (9)

March Town United (10)
2–1
Wellingborough Town (9)

Corby Town (8)
4–0
Holbeach United (9)

Wroxham (9)
2–4
Stamford (8)

Cambridge City (8)
0–2
Barton Rovers (8)

Arlesey Town (9)
2–0
Peterborough Northern Star (9)

Biggleswade (8)
4–0
Yaxley (8)

Bury Town (8)
1–2
Histon (8)

Godmanchester Rovers (9)
1–1
St Neots Town (8)

Soham Town Rangers (8)
2–0
Biggleswade United (9)

Walthamstow (9)
2–0
Great Wakering Rovers (8)

Cockfosters (9)
0–4
Coggeshall Town (8)

Harwich & Parkeston (10)
0–2
Romford (8)

Long Melford (9)
0–2
Colney Heath (9)

Hadley (9)
2–0
Hoddesdon Town (9)

London Colney (9)
5–0
Halstead Town (10)

Whitton United (9)
2–1
Hertford Town (8)

AFC Sudbury (8)
2–1
Felixstowe & Walton United (8)

Grays Athletic (8)
5–2
Heybridge Swifts (8)

FC Clacton (9)
1–1
Witham Town (8)

Stotfold (10)
0–2
Canvey Island (8)

Bowers & Pitsea (7)
4–2
Barkingside (10)

Saffron Walden Town (9)
1–2
Maldon & Tiptree (8)

Harlow Town (8)
1–1
Brentwood Town (8)

Tilbury (8)
3–1
Stanway Rovers (9)

Wingate & Finchley (7)
2–0
Welwyn Garden City (8)

Cheshunt (7)
1–0
Stowmarket Town (9)

Basildon United (8)
7–1
Framlingham Town (10)

Waltham Abbey (8)
4–0
Woodbridge Town (9)

Takeley (9)
3–3
White Ensign (10)

Cirencester Town (8)
5–0
North Greenford United (9)

Aylesbury Vale Dynamos (9)
4–5
North Leigh (8)

Shrivenham (9)
0–2
Chalfont St Peter (8)

Longlevens (9)
1–0
Northwood (8)

Wantage Town (8)
2–2
Thame Rangers (10)

Bishop's Cleeve (9)
1–4
Kidlington (8)

Highworth Town (8)
3–0
Ardley United (9)

Marlow (8)
2–4
Cinderford Town (8)

Fairford Town (9)
2–3
Hanwell Town (8)

Wembley (9)
2–3
Berkhamsted (8)

Didcot Town (8)
2–1
Roman Glass St George (9)

Thame United (8)
3–3
Leighton Town (9)

Slimbridge (8)
1–1
Burnham (9)

Brimscombe & Thrupp (9)
1–3
Aylesbury United (8)

AFC Dunstable (8)
0–0
Hayes & Yeading United (7)

Newport Pagnell Town (9)
1–2
Flackwell Heath (9)

Tooting & Mitcham United (8)
1–0
Faversham Town (8)

Sittingbourne (8)
2–0
Uxbridge (8)

Horsham YMCA (9)
2–1
Egham Town (9)

Little Common (9)
2–1
Three Bridges (8)

Sutton Athletic (10)
6–0
Ashford Town (8)

Steyning Town (9)
1–4
Ramsgate (8)

Herne Bay (8)
2–2
AFC Croydon Athletic (9)

Chertsey Town (8)
5–1
Erith & Belvedere (9)

Sheppey United (9)
3–1
Glebe (9)

Cray Valley Paper Mills (8)
0–2
Whyteleafe (8)

Whitstable Town (8)
3–1
Newhaven (9)

Burgess Hill Town (8)
0–3
Sevenoaks Town (8)

VCD Athletic (8)
3–3
AFC Uckfield Town (9)

Bedfont Sports (8)
3–2
Hanworth Villa (9)

Redhill (9)
1–4
Balham (9)

South Park (8)
2–1
Canterbury City (9)

East Grinstead Town (8)
0–1
Abbey Rangers (9)

Tower Hamlets (9)
1–6
Horsham (7)

Arundel (10)
1–0
Shoreham (10)

Beckenham Town (9)
0–1
Ashford United (8)

Phoenix Sports (8)
0–6
Staines Town (8)

Southall (9)
1–2
Spelthorne Sports (9)

Bridon Ropes (10)
2–7
Chichester City (8)

Chipstead (8)
0–0
Hassocks (9)

Guildford City (9)
1–2
AFC Varndeanians (10)

Haywards Heath Town (8)
2–1
Tunbridge Wells (9)

CB Hounslow United (9)
0–3
Horley Town (9)

Hastings United (8)
2–1
Broadbridge Heath (9)

Portland United (9)
4–3
Hamworthy United (9)

Hythe & Dibden (10)
2–1
Horndean (9)

Hamble Club (9)
0–1
Sholing (8)

Reading City (9)
0–3
Moneyfields (8)

Fleet Town (9)
3–0
Baffins Milton Rovers (9)

Bournemouth (9)
0–5
Bracknell Town (8)

Binfield (9)
3–2
Lymington Town (9)

Thatcham Town (8)
7–1
Andover New Street (10)

Basingstoke Town (8)
0–2
Westfield (8)

Knaphill (9)
0–1
Fareham Town (9)

Plymouth Parkway (9)
5–2
Paulton Rovers (8)

Yate Town (7)
2–2
Exmouth Town (9)

Bridgwater Town (9)
7–0
Brislington (9)

Cribbs (9)
0–1
Bideford (8)

Clevedon Town (9)
2–5
Bristol Manor Farm (8)

Tavistock (9)
2–1
Frome Town (8)

Shepton Mallet (9)
1–1
Melksham Town (8)

Bradford Town (9)
3–1
Larkhall Athletic (8)

Street (9)
1–5
Willand Rovers (8)

Bitton (9)
2–3
Mangotsfield United (8)

Söndag 25 augusti 2019
FC Romania (8)
3–3
Ware (8)

Dunstable Town (9)
4–1
Shortwood United (10)

Evesham United (8)
2–1
Harefield United (9)

Cray Wanderers (7)
5–0
Hythe Town (8)

Omspel
Måndag 26 augusti 2019
Halesowen Town (8)
3-1
Bedworth United (8)

Tisdag 27 augusti 2019
Leicester Nirvana (9)
0-1
Boston Town (9)

Onsdag 28 augusti 2019
Longridge Town (9)
0-2
Charnock Richard (9)

Måndag 2 september 2019
Winsford United (9)
1-3
Ramsbottom United (8)

Boldmere St. Michaels (9)
4-1
Stourport Swifts (9)

Melksham Town (8)
2-3
Shepton Mallet (9)

Tisdag 3 september 2019
Goole (9)
1-4
Dunston (8)

Morpeth Town (7)
3-2
Brighouse Town (8)

Hebburn Town (9)
0-4
Pontefract Collieries (8)

Mossley (8)
2-3
Widnes (8)

Glossop North End (8)
3-1
Eccleshill United (9)

West Didsbury & Chorlton (10)
2-3
Stalybridge Celtic (7)

Marine (8)
3-0
Padiham (9)

Newcastle Town (8)
1-2
Kidsgrove Athletic (8)

Sporting Khalsa (9)
1-3 f
Belper Town (8)

Sherwood Colliery (10)
0-1
Loughborough Dynamo (8)

AFC Mansfield (9)
1-0
Heanor Town (10)

South Normanton Athletic (9)
1-0
Long Eaton United (9)

Ely City (9)
0-4
Wisbech Town (8)

St Neots Town (8)
3-1
Godmanchester Rovers (9)

Ware (8)
2-1
FC Romania (8)

Witham Town (8)
3-2 f
FC Clacton (9)

Brentwood Town (8)
2-1
Harlow Town (8)

Leighton Town (9)
2-1
Thame United (8)

Burnham (9)
*1-1 f
Slimbridge (8)

Information Burnham (9) vidare efter 5-4 på straffar.

Hayes & Yeading United (7)
2-1 f
AFC Dunstable (8)

AFC Croydon Athletic (9)
0-1
Herne Bay (8)

AFC Uckfield Town (9)
1-1* f
VCD Athletic (8)

Information VCD Athletic (8) vidare efter 5-4 på straffar.

Hassocks (9)
2-3
Chipstead (8)

AFC Stoneham (9)
1-3
Winchester City (8)

Exmouth Town (9)
2-0
Yate Town (7)

Onsdag 4 september 2019
Runcorn Town (9)
2-1
Radcliffe (7)

White Ensign (10)
2-3 f
Takeley (9)

Thame Rangers (10)
2-4 f
Wantage Town (8)

 

Visa matchfakta

Extra förkval

14.08.2019, 23:41

Fredag 9 augusti 2019
Skelmersdale United
1-1
Penistone Church

Woodford Town
1-1
White Ensign

Balham
1-0
Rusthall

Bexhill United
1-6
Eastbourne Town

Sutton Common Rovers
1-1
Molesey

Plymouth Parkway
1-0
Buckland Athletic

Hackney Wick
1-3
Framlingham Town

Lördag 10 augusti 2019
Consett (9)
1-1
Dunston UTS (8)

Newton Aycliffe (9)
0-2
Northallerton Town (9)

Kendal Town (8)
0-4
Hemsworth Miners Welfare (9)

Shildon (9)
0-0
Garforth Town (9)

Whitley Bay (9)
1-7
Hebburn Town (9)

Ashington (9)
2-0
Albion Sports (9)

Billingham Town (9)
3-0
Yorkshire Amateur (9)

West Auckland Town (9)
1-3
Bridlington Town (9)

North Shields (9)
2-2
Guisborough Town (9)

Bishop Auckland (9)
0-2
Thornaby (9)

Sunderland RCA (9)
0-0
Ryhope Colliery Welfare (9)

Seaham Red Star (9)
4-2
Penrith (9)

Harrogate Railway Athletic (10)
1-10
Whickham (9)

Nostell Miners Welfare (10)
2-2
Stockton Town (9)

Hall Road Rangers (10)
0-3
Goole (9)

Knaresborough Town (9)
0-3
Newcastle Benfield (9)

Vauxhall Motors (10)
1-2
Winsford United (9)

Charnock Richard (9)
2-1
Lower Breck (10)

Thackley (9)
1-4
Handsworth (9)

Longridge Town (9)
6-1
Barnoldswick Town (9)

Irlam (9)
4-0
Ashton Athletic (9)

Northwich Victoria (9)
2-2
Silsden (9)

AFC Liverpool (10)
2-3
Burscough (9)

Avro (9)
3-4
Litherland REMYCA (9)

Runcorn Town (9)
2-0
Rylands (9)

Squires Gate (9)
1-2
West Didsbury & Chorlton (10)

Clitheroe (8)
1-2
1874 Northwich (9)

Eccleshill United (9)
2-1
Bootle (9)

Athersley Recreation (9)
0-4
Padiham (9)

City of Liverpool (8)
3-1
Campion (10)

Liversedge (9)
5-1
Abbey Hey (10)

Coventry Sphinx (9)
1-1
Coventry United (9)

Lye Town (9)
0-3
Lutterworth Town (9)

Romulus (9)
0-0
Wolverhampton Casuals (10)

Lichfield City (10)
3-2
Highgate United (9)

Haughmond (9)
3-2
Walsall Wood (9)

Atherstone Town (10)
1-3
Stourport Swifts (9)

Congleton Town (9)
1-1
Westfields (9)

Hanley Town (9)
2-3
Leicester Road (10)

Boldmere St. Michaels (9)
3-1
Daventry Town (8)

Tividale (9)
2-1
Wednesfield (10)

Racing Club Warwick (9)
0-2
AFC Wulfrunians (9)

Dunkirk (10)
1-1
Gresley (9)

Sporting Khalsa (9)
5-4
Rugby Town (9)

Heather St John's (9)
2-0
Wolverhampton Sporting (10)

Malvern Town (10)
1-2
Whitchurch Alport (9)

Radford (10)
0-7
Heanor Town (10)

Winterton Rangers (10)
2-1
Grimsby Borough (9)

Quorn (9)
1-2
Sherwood Colliery (10)

Shepshed Dynamo (9)
2-4
Maltby Main (9)

Leicester Nirvana (9)
2-1
Oadby Town (9)

Worksop Town (8)
1-2
Melton Town (10)

Sleaford Town (9)
0-7
AFC Mansfield (9)

Mulbarton Wanderers (10)
0-0
Boston Town (9)

South Normanton Athletic (9)
5-0
Selston (9)

Bottesford Town (9)
2-8
Long Eaton United (9)

Barton Town (9)
3-2
Carlton Town (8)

Anstey Nomads (9)
0-3
Kirby Muxloe (10)

Loughborough University (9)
3-1
Ilkeston Town (8)

Potton United (9)
1-2
Ely City (9)

March Town United (10)
2-1
Norwich United (9)

Walsham-le-Willows (9)
1-2
Peterborough Northern Star (9)

Eynesbury Rovers (9)
3-3
Wellingborough Town (9)

Desborough Town (9)
1-3
Histon (8)

Thetford Town (9)
0-1
Rothwell Corinthians (9)

Biggleswade (8)
4-1
Mildenhall Town (9)

Holbeach United (9)
2-0
Fakenham Town (10)

Bugbrooke St Michaels (10)
1-0
Norwich CBS (10)

Biggleswade United (9)
1-0
Swaffham Town (9)

Harborough Town (9)
1-2
Deeping Rangers (9)

Newmarket Town (9)
2-2
Arlesey Town (9)

Gorleston (9)
1-0
Pinchbeck United (9)

Great Yarmouth Town (10)
4-2
Wellingborough Whitworth (10)

Walthamstow (9)
5-0
Sporting Bengal United (9)

Haverhill Rovers (9)
1-6
Colney Heath (9)

Crawley Green (9)
2-5
Takeley (9)

Hadley (9)
4-2
Redbridge (9)

Woodbridge Town (9)
1-0
Coggeshall United (10)

Clapton (9)
0-6
Stowmarket Town (9)

Hullbridge Sports (8)
1-2
Stanway Rovers (9)

London Colney (9)
2-0
Hadleigh United (9)

Sawbridgeworth Town (9)
1-3
Halstead Town (10)

FC Clacton (9)
3-0
St Margaretsbury (9)

Southend Manor (9)
0-0
Long Melford (9)

Leyton Athletic (10)
0-1
Cockfosters (9)

Stotfold (10)
3-1
Harpenden Town (9)

Ilford (9)
1-2
Harwich & Parkeston (10)

Saffron Walden Town (9)
1-0
Baldock Town (9)

Fairford Town (9)
3-2
Enfield 1893 (9)

AFC Hayes (10)
1-1
Wembley (9)

Clanfield (10)
1-3
Shortwood United (10)

Dunstable Town (9)
3-2
Chipping Sodbury Town (9)

Slimbridge (8)
1-0
Edgware Town (9)

Tuffley Rovers (9)
1-1
North Greenford United (9)

Royal Wootton Bassett Town (9)
1-1
Aylesbury Vale Dynamos (9)

Abingdon United (10)
1-2
Brimscombe & Thrupp (9)

London Tigers (10)
0-2
Thame Rangers (10)

Newport Pagnell Town (9)
6-2
Cheltenham Saracens (10)

Leverstock Green (9)
1-1
Ardley United (9)

Oxhey Jets (9)
0-4
Flackwell Heath (9)

Burnham (9)
Inst
Tring Athletic (9)

Bishop's Cleeve (9)
3-0
Easington Sports (9)

Wantage Town (8)
1-1
Brackley Town Saints (9)

Leighton Town (9)
4-1
Thornbury Town (10)

Shrivenham (9)
1-1
Holmer Green (9)

Harefield United (9)
3-0
Lydney Town (9)

Longlevens (9)
3-0
Malmesbury Victoria (10)

AFC Croydon Athletic (9)
1-0
Virginia Water (9)

Loxwood (9)
1-1
Abbey Rangers (9)

Crawley Down Gatwick (9)
2-1
Newhaven (9)

Cray Valley Paper Mills (8)
2-1
Chatham Town (9)

Bridon Ropes (10)
3-1
Broadfields United (9)

Tunbridge Wells (9)
1-1
Pagham (9)

Corinthian (9)
1-2
Little Common (9)

Walton & Hersham (10)
2-4
Southall (9)

Horley Town (9)
2-2
Bearsted (9)

Egham Town (9)
2-2
Lancing (9)

Lordswood (9)
0-1
Steyning Town (9)

CB Hounslow United (9)
2-1
Sheerwater (9)

Horsham YMCA (9)
2-1
Croydon (10)

Saltdean United (9)
6-1
Eastbourne United (9)

Chertsey Town (8)
1-1
Cobham (9)

Tower Hamlets (9)
2-1
Selsey (10)

Chichester City (8)
3-1
Erith Town (9)

Hassocks (9)
2-0
Langney Wanderers (9)

Arundel (10)
2-0
Banstead Athletic (9)

Redhill (9)
2-1
K Sports (9)

Glebe (9)
3-1
Hollands & Blair (9)

Colliers Wood United (9)
2-3
Shoreham (10)

Sheppey United (9)
4-1
East Preston (9)

Guildford City (9)
3-2
Tooting Bec (10)

Punjab United (9)
0-1
Broadbridge Heath (9)

Sutton Athletic (10)
3-2
Deal Town (9)

Spelthorne Sports (9)
1-1
Lingfield (9)

Greenwich Borough (9)
2-3
Canterbury City (9)

Crowborough Athletic (9)
1-2
AFC Varndeanians (10)

Welling Town (9)
1-4
AFC Uckfield Town (9)

Hanworth Villa (9)
3-2
Fisher (9)

Beckenham Town (9)
4-3
Raynes Park Vale (9)

Team Solent (9)
0-3
Portland United (9)

Shaftesbury (9)
1-4
Knaphill (9)

Cowes Sports (9)
0-4
Lymington Town (9)

Fleet Town (9)
2-2
Farnham Town (10)

Brockenhurst (9)
0-2
AFC Stoneham (9)

Bournemouth (9)
2-1
Frimley Green (9)

Windsor (9)
0-3
Reading City (9)

Bemerton Heath Harlequins (10)
3-3
Andover New Street (10)

Sholing (8)
1-0
Tadley Calleva (9)

Ascot United (9)
2-2
Badshot Lea (9)

Binfield (9)
3-2
United Services Portsmouth (10)

Romsey Town (10)
1-5
Hamble Club (9)

Amesbury Town (9)
2-7
Christchurch (9)

Westbury United (9)
0-1
Fareham Town (9)

Hamworthy United (9)
3-0
Bashley (9)

AFC Portchester (9)
2-2
Hythe & Dibden (10)

Horndean (9)
5-3
Camberley Town (9)

Alresford Town (9)
0-0
Baffins Milton Rovers (9)

Cheddar (10)
2-3
Bradford Town (9)

Bitton (9)
2-1
Bridport (9)

Wellington (9)
1-1
Cribbs (9)

Keynsham Town (9)
0-1
Brislington (9)

Exmouth Town (9)
2-0
Barnstaple Town (8)

Saltash United (10)
1-2
Clevedon Town (9)

Willand Rovers (8)
2-1
AFC St Austell (10)

Tavistock (9)
3-0
Hengrove Athletic (10)

Street (9)
4-1
Odd Down (9)

Shepton Mallet (9)
3-1
Cadbury Heath (9)

Bridgwater Town (9)
1-0
Hallen (9)

 
Söndag 11 augusti 2019
Worcester City (9)
4-1
Stone Old Alleynians (10)

Hallam (10)
0-2
Staveley Miners Welfare (9)

Northampton ON Chenecks (9)
2-3
Godmanchester Rovers (9)

Kirkley & Pakefield (9)
2-2
Wroxham (9)

Hoddesdon Town (9)
2-0
Brantham Athletic (9)

Barkingside (10)
4-1
Stansted (9)

West Essex (9)
1-2
Whitton United (9)

Winslow United (10)
2-3
Roman Glass St George (9)

Erith & Belvedere (9)
1-1
Peacehaven & Telscombe (9)

Tisdag 13 augusti 2019
Burnham (9)
2-1
Tring Athletic (9)

Omspel
Tisdag 13 augusti 2019
Dunston UTS (8)
5-2
Consett (9)

Garforth Town (9)
3-2
Shildon (9)

Ryhope Colliery Welfare (9)
1-2
Sunderland RCA (9)

Silsden (9)
3-4
Northwich Victoria (9)

Wolverhampton Casuals (10)
1-2 f
Romulus (9)

Westfields (9)
4-0
Congleton Town (9)

Gresley (9)
Inst
Dunkirk (10)

Boston Town (9)
s
Mulbarton Wanderers (10)

Wellingborough Town (9)
4-1
Eynesbury Rovers (9)

Arlesey Town (9)
1-0
Newmarket Town (9)

Wembley (9)
3-2
AFC Hayes (10)

North Greenford United (9)
2-1
Tuffley Rovers (9)

Aylesbury Vale Dynamos (9)
1-0
Royal Wootton Bassett Town (9)

Ardley United (9)
3-1
Leverstock Green (9)

Holmer Green (9)
1-1* f
Shrivenham (9)

Information Shrivenham (9) vidare efter 5-4 på straffar.

Abbey Rangers (9)
2-0
Loxwood (9)

Peacehaven & Telscombe (9)
1-1* f
Erith & Belvedere (9)

Information Erith & Belvedere (9) vidare efter 5-3 på straffar.

Pagham (9)
0-2
Tunbridge Wells (9)

Bearsted (9)
0-2
Horley Town (9)

Lancing (9)
4-4* f
Egham Town (9)

Information Egham Town (9) vidare efter 4-2 på straffar.

Cobham (9)
2-4
Chertsey Town (8)

Molesey (9)
0-1
Sutton Common Rovers (9)

Lingfield (9)
0-4
Spelthorne Sports (9)

Farnham Town (10)
1-2
Fleet Town (9)

Andover New Street (10)
3-2
Bemerton Heath Harlequins (10)

Badshot Lea (9)
2-1
Ascot United (9)

Hythe & Dibden (10)
3-2
AFC Portchester (9)

Cribbs (9)
5-1
Wellington (9)

Onsdag 14 augusti 2019
Guisborough Town (9)
1-0
North Shields (9)

Stockton Town (9)
5-1
Nostell Miners Welfare (10)

Penistone Church (9)
2-5
Skelmersdale United (9)

Coventry United (9)
0-1
Coventry Sphinx (9)

Wroxham (9)
3-2
Kirkley & Pakefield (9)

Long Melford (9)
*3-3 f
Southend Manor (9)

Information Long Melford (9) vidare efter 5-4 på straffar.

White Ensign (10)
3-1 f
Woodford Town (9)

Brackley Town Saints (9)
1-2
Wantage Town (8)

Baffins Milton Rovers (9)
2-1
Alresford Town (9)

 

Skytteliga

04.09.2019, 23:32

-