ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 7 augusti 2019
Slut: -

68

lag

1+6

omgångar

52/67

matcher spelade

4 matcher

6-7 augusti 2019

Första omgången

32 matcher

24-26 september 2019

Andra omgången

16 matcher

29-31 oktober 2019

Tredje omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

Puchar Polski
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

31.10.2019, 22:10

Tisdag 29 oktober 2019
Stilon Gorzów
1-5
Zagłębie Lubin

Rekord Bielsko-Biala
0-2
Górnik Łęczna

Stargard Szczeciński
3-0
Sandecja Nowy Sącz

Radomiak Radom
1-2
Tychy 71

Resovia Rzeszów
0-4
Lech Poznań

Bytovia Bytów
2-3 f
Cracovia Kraków

Miedź Legnica
1-0 f
Jastrzębie

ŁKS Łódź
2-0
Górnik Zabrze

Onsdag 30 oktober 2019
Chełmianka Chełm
0-2
Lechia Gdańsk

Stal Stalowa Wola
*1-1 f
GKS Katowice

Information Stal Stalowa Wola vidare efter 4-3 på straffar.

Stal Mielec
2-0
Pogoń Szczecin

Legia Warszawa II
1-0
Odra Opole

Olimpia Elbląg
0-4
Raków Częstochowa

Pogoń Siedlce
0-4
Piast Gliwice

Widzew Łódź
2-3
Legia Warszawa

Torsdag 31 oktober 2019
Stomil Olsztyn
*0-0 f
Wisła Płock

Information Stomil Olsztyn vidare efter 4-1 på straffar.

 

Visa matchfakta

Första omgången

26.09.2019, 23:59

Tisdag 24 september 2019
Gryf Wejherowo
2-3
Lechia Gdańsk

Stal Brzeg
1-2
Olimpia Elbląg

Zagłębie Lubin II
2-2* f
Miedź Legnica

Information Miedź Legnica vidare efter 3-1 på straffar.

Stilon Gorzów
5-1
Olimpia Zambrów

Ruch Chorzów
3-3* f
Stomil Olsztyn

Information Stomil Olsztyn vidare efter 4-3 på straffar.

Legia Warszawa II
2-0
Wigry Suwałki

Chrobry Głogów
0-2
Lech Poznań

KSZO 1929
1-3
Sandecja Nowy Sącz

Korona Kielce
0-1
Zagłębie Lubin

Widzew Łódź
2-0
Śląsk Wrocław

Onsdag 25 september 2019
Stal Rzeszów
0-1
Pogoń Szczecin

Garbarnia Kraków
1-2
Bytovia Bytów

Elana Toruń
1-2
Radomiak Radom

Chełmianka Chełm
*3-3 f
Znicz Pruszków

Information Chełmianka Chełm vidare efter 5-4 på straffar.

Hutnik Kraków
2-3 f
Resovia Rzeszów

Polonia Środa
0-6
Górnik Zabrze

Chemik Police
0-4
Stal Stalowa Wola

Rekord Bielsko-Niała
2-1
Concordia Elbląg

Stargard Szczecinski
2-1
Wisła Kraków

Gryf Słupsk
1-3
Górnik Łęczna

Chemik Bydgoszcz
0-1
Wisła Płock

Cracovia Kraków
4-2
Jagiellonia Białystok

Jastrzębie
1-0
Nieciecza

Pogoń Siedlce
1-0
Podbeskidzie

Bełchatów
0-2
Tychy 71

GKS Katowice
*0-0 f
Warta Poznań

Information GKS Katowice vidare efter 5-3 på straffar.

Olimpia Grudziądz
0-3
Stal Mielec

Chojniczanka Chojnice
0-1
Raków Częstochowa

Puszcza Niepołomice
0-2
Legia Warszawa

Torsdag 26 september 2019
Unia Skierniewice
1-5 f
Piast Gliwice

Odra Opole
1-0
Arka Gdynia

Zagłębie Sosnowiec
0-3
ŁKS Łódź

 

Visa matchfakta

07.08.2019, 23:59

Tisdag 6 augusti 2019
Olimpia Elbląg
2-1
ROW Rybnik

Onsdag 7 augusti 2019
SKRA Częstochowa
1-2
Ruch Chorzów

Stargard Szczecinski
3-0
Rozwój Katowice

Gryf Wejherowo
3-2
Siarka Tarnobrzeg

 

Skytteliga

31.10.2019, 22:10

-