ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 19 juli 2019
Grundserien: Start: 19 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

30

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

125 / 240

matcher spelade ( 52,08 % )

Grundserien: 125 / 240
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

-

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,63

målsnitt

Grundserien: 2,63
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
31
32
33
34
35
36
37
Nedflyttningsserien
31
32
33
34
35
36
37

Aktuella matcher

(1-14 november 2019)

Lördag 2 november 2019
Partizan
4-0
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-2
Crvena Zvezda

 
Söndag 3 november 2019
Inđija
2-3
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-0
Čukarički

Napredak
0-1
Spartak Subotica

Rad Beograd
0-0
Mladost Lučani

Radnik Surdulica
2-2
Voždovac

Bačka Topola
2-0
Radnički Niš

 
Lördag 9 november 2019
Proleter Novi Sad
Inst
Radnički Niš

Radnik Surdulica
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
2-0
Spartak Subotica

Napredak
3-1
Čukarički

Mačva Šabac
0-1
Vojvodina

 
Söndag 10 november 2019
Javor Ivanjica
1-1
Crvena Zvezda

Bačka Topola
2-2
Voždovac

Partizan
3-0
Inđija

 

Grundserien

10.11.2019, 18:55

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Crvena Zvezda
1
15
13
1
1
34
- 11
23
40
7
0
0
17
- 4
21
6
1
1
17
- 7
19
2
Vojvodina
7
16
10
4
2
31
- 13
18
34
4
2
2
17
- 9
14
6
2
0
14
- 4
20
3
Čukarički
4
15
10
3
2
20
- 11
9
33
7
1
0
10
- 2
22
3
2
2
10
- 9
11
4
Partizan
3
15
10
2
3
35
- 9
26
32
6
1
1
22
- 3
19
4
1
2
13
- 6
13
5
Bačka Topola
ny
16
8
5
3
28
- 17
11
29
5
3
0
15
- 4
18
3
2
3
13
- 13
11
6
Voždovac
11
16
7
4
5
27
- 25
2
25
5
1
2
16
- 10
16
2
3
3
11
- 15
9
7
Radnički Niš
2
15
8
1
6
20
- 19
1
25
5
0
3
15
- 12
15
3
1
3
5
- 7
10
8
Mladost Lučani
5
16
6
4
6
16
- 19
-3
22
3
3
2
11
- 9
12
3
1
4
5
- 10
10
9
Spartak Subotica
10
16
7
0
9
17
- 25
-8
21
5
0
3
14
- 9
15
2
0
6
3
- 16
6
10
Javor-Matis
ny
16
5
5
6
23
- 24
-1
20
4
3
1
13
- 8
15
1
2
5
10
- 16
5
11
Napredak Kruševac
6
16
5
3
8
20
- 22
-2
18
2
2
4
11
- 11
8
3
1
4
9
- 11
10
12
Proleter Novi Sad
8
15
4
4
7
13
- 20
-7
16
2
1
4
6
- 10
7
2
3
3
7
- 10
9
13
Radnik Surdulica
9
15
4
3
8
15
- 24
-9
15
2
1
4
8
- 16
7
2
2
4
7
- 8
8
14
Rad Beograd
13
16
3
2
11
12
- 31
-19
11
3
2
3
9
- 7
11
0
0
8
3
- 24
0
15
Inđija
ny
16
2
1
13
11
- 31
-20
7
2
0
6
7
- 13
6
0
1
7
4
- 18
1
16
Mačva Šabac
12
16
0
4
12
7
- 28
-21
4
0
3
5
3
- 8
3
0
1
7
4
- 20
1

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-
7
-
-
-
8
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-
7
-
-
-
8
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 10.11.2019, 18:55)

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 19 juli 2019
Voždovac
1-2
Bačka Topola

1-1 Milos Stojčev (70)

0-1 Sasa Tomanović (55)
1-2 Vladimir Silađi (75)

 
Lördag 20 juli 2019
Spartak Subotica
2-1
Rad Beograd

1-1 Nemanja Obradović (66)
2-1 Vladan Vidaković (80)

0-1 Milos Trifunović (straff, 45+3)

Crvena Zvezda
2-0
Javor Ivanjica

1-0 Branko Jovičić (28)
2-0 El Fardou Ben Nabouhane (straff, 44)

 

Mladost Lučani
2-1
Radnik Surdulica

1-1 Predrag Pavlović (straff, 71)
2-1 Vladimir Radivojević (88)

0-1 Zoran Danoski (16)

Čukarički
1-0
Napredak

1-0 Luka Stojanović (43)

 

Vojvodina
3-1
Mačva Šabac

1-0 Bojan Matić (50)
2-0 Bojan Matić (51)
3-1 Miodrag Gemović (90+3)

2-1 Aleksandar Stevanović (79)

 
Söndag 21 juli 2019
Inđija
0-1
Partizan

Radnički Niš
3-0
Proleter Novi Sad

 
Lördag 27 juli 2019
Bačka Topola
5-1
Mladost Lučani

Mačva Šabac
2-2
Inđija

Radnik Surdulica
4-0
Spartak Subotica

Proleter Novi Sad
2-2
Voždovac

Crvena Zvezda
2-0
Radnički Niš

 
Söndag 28 juli 2019
Napredak
0-2
Vojvodina

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Mladost Lučani
1-1
Proleter Novi Sad

 
Lördag 3 augusti 2019
Inđija
1-0
Napredak

Radnički Niš
2-1
Javor Ivanjica

Vojvodina
5-0
Rad Beograd

 
Söndag 4 augusti 2019
Spartak Subotica
1-2
Bačka Topola

Čukarički
1-0
Radnik Surdulica

Partizan
4-0
Mačva Šabac

 
Crvena Zvezda
2-0
Mladost Lučani

 
Lördag 10 augusti 2019
Bačka Topola
1-0
Čukarički

Javor Ivanjica
3-1
Mačva Šabac

Rad Beograd
1-0
Inđija

Radnički Niš
2-1
Voždovac

 
Söndag 11 augusti 2019
Napredak
2-2
Partizan

Radnik Surdulica
0-4
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-1
Spartak Subotica

 
Fredag 16 augusti 2019
Voždovac
2-1
Javor Ivanjica

 
Lördag 17 augusti 2019
Inđija
2-1
Radnik Surdulica

Mladost Lučani
1-1
Radnički Niš

Spartak Subotica
2-3
Crvena Zvezda

Čukarički
2-1
Proleter Novi Sad

 
Söndag 18 augusti 2019
Partizan
3-0
Rad Beograd

Vojvodina
2-2
Bačka Topola

Mačva Šabac
0-1
Napredak

 
Lördag 24 augusti 2019
Javor Ivanjica
2-2
Napredak

Rad Beograd
2-0
Mačva Šabac

Radnik Surdulica
Inst
Partizan

Proleter Novi Sad
0-1
Vojvodina

Crvena Zvezda
Inst
Čukarički

Voždovac
2-0
Mladost Lučani

 
Söndag 25 augusti 2019
Bačka Topola
2-0
Inđija

Radnički Niš
2-1
Spartak Subotica

 
Onsdag 28 augusti 2019
Rad Beograd
2-3
Čukarički

 
Lördag 31 augusti 2019
Vojvodina
1-2
Crvena Zvezda

Spartak Subotica
2-1
Voždovac

Mačva Šabac
1-1
Radnik Surdulica

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Inđija
1-2
Proleter Novi Sad

Mladost Lučani
3-3
Javor Ivanjica

Čukarički
1-0
Radnički Niš

Partizan
1-1
Bačka Topola

Napredak
4-0
Rad Beograd

 
Fredag 13 september 2019
Radnički Niš
1-2
Vojvodina

 
Lördag 14 september 2019
Crvena Zvezda
2-1
Inđija

Javor Ivanjica
3-0
Rad Beograd

Radnik Surdulica
1-4
Napredak

Voždovac
2-2
Čukarički

Proleter Novi Sad
0-3
Partizan

 
Söndag 15 september 2019
Bačka Topola
0-0
Mačva Šabac

Mladost Lučani
2-0
Spartak Subotica

 
Lördag 21 september 2019
Inđija
0-1
Radnički Niš

Spartak Subotica
1-0
Javor Ivanjica

Čukarički
1-0
Mladost Lučani

Napredak
1-3
Bačka Topola

Rad Beograd
0-1
Radnik Surdulica

Vojvodina
1-2
Voždovac

Mačva Šabac
0-1
Proleter Novi Sad

Söndag 22 september 2019
Partizan
2-0
Crvena Zvezda

 
Onsdag 25 september 2019
Javor Ivanjica
0-2
Partizan

Voždovac
1-3
Crvena Zvezda

 
Lördag 28 september 2019
Crvena Zvezda
3-1
Mačva Šabac

Radnički Niš
1-4
Partizan

 
Söndag 29 september 2019
Bačka Topola
2-0
Rad Beograd

Proleter Novi Sad
2-0
Napredak

Voždovac
4-1
Inđija

Mladost Lučani
1-2
Vojvodina

Spartak Subotica
0-1
Čukarički

 
Måndag 30 september 2019
Javor Ivanjica
0-0
Radnik Surdulica

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Vojvodina
2-0
Spartak Subotica

 
Lördag 5 oktober 2019
Čukarički
2-0
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Radnički Niš

Rad Beograd
1-1
Proleter Novi Sad

Radnik Surdulica
1-0
Bačka Topola

 
Söndag 6 oktober 2019
Inđija
0-2
Mladost Lučani

Napredak
0-1
Crvena Zvezda

Partizan
1-2
Voždovac

 
Fredag 18 oktober 2019
Čukarički
0-0
Vojvodina

Crvena Zvezda
3-1
Rad Beograd

 
Lördag 19 oktober 2019
Mladost Lučani
1-0
Partizan

Javor Ivanjica
3-2
Bačka Topola

Proleter Novi Sad
2-1
Radnik Surdulica

Radnički Niš
4-1
Napredak

Voždovac
2-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-0
Inđija

 
Fredag 25 oktober 2019
Napredak
1-1
Voždovac

 
Lördag 26 oktober 2019
Radnik Surdulica
0-5
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-2
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
1-2
Radnički Niš

 
Söndag 27 oktober 2019
Inđija
1-3
Čukarički

Partizan
4-0
Spartak Subotica

Bačka Topola
1-1
Proleter Novi Sad

 
Onsdag 30 oktober 2019
Radnički Niš
0-2
Radnik Surdulica

Čukarički
2-1
Partizan

Javor Ivanjica
1-0
Proleter Novi Sad

Crvena Zvezda
3-1
Bačka Topola

Voždovac
2-1
Rad Beograd

Mladost Lučani
0-1
Napredak

Spartak Subotica
3-1
Mačva Šabac

Vojvodina
1-0
Inđija

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Partizan
4-0
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-2
Crvena Zvezda

 
Söndag 3 november 2019
Inđija
2-3
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-0
Čukarički

Napredak
0-1
Spartak Subotica

Rad Beograd
0-0
Mladost Lučani

Radnik Surdulica
2-2
Voždovac

Bačka Topola
2-0
Radnički Niš

 
Lördag 9 november 2019
Proleter Novi Sad
Inst
Radnički Niš

Radnik Surdulica
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
2-0
Spartak Subotica

Napredak
3-1
Čukarički

Mačva Šabac
0-1
Vojvodina

 
Söndag 10 november 2019
Javor Ivanjica
1-1
Crvena Zvezda

Bačka Topola
2-2
Voždovac

Partizan
3-0
Inđija