ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 20 juli 2019
Grundserien: Start: 20 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

22

omgångar

Grundserien: 22
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

90 / 192

matcher spelade ( 46.88 % )

Grundserien: 90 / 132
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

-

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2.84

målsnitt

Grundserien: 2.84
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Aktuella matcher

(15-28 november 2019)

Grundserien

10.11.2019, 18:05

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slovan Bratislava
1
15
12
2
1
38
- 11
27
38
6
1
0
19
- 2
19
6
1
1
19
- 9
19
2
DAC 1904 Dunajská Streda
2
15
10
2
3
28
- 15
13
32
5
2
1
17
- 7
17
5
0
2
11
- 8
15
3
Žilina
4
15
9
3
3
27
- 15
12
30
6
1
1
19
- 8
19
3
2
2
8
- 7
11
4
Ružomberok
3
15
6
5
4
21
- 19
2
23
1
3
3
7
- 9
6
5
2
1
14
- 10
17
5
Spartak Trnava
7
15
6
2
7
20
- 20
0
20
4
1
3
11
- 8
13
2
1
4
9
- 12
7
6
Zlaté Moravce
10
15
5
5
5
17
- 19
-2
20
3
2
3
8
- 8
11
2
3
2
9
- 11
9
7
Sereď
6
15
4
6
5
16
- 20
-4
18
3
3
2
11
- 12
12
1
3
3
5
- 8
6
8
Trenčín
11
15
4
5
6
27
- 27
0
17
2
3
2
14
- 13
9
2
2
4
13
- 14
8
9
Senica
8
15
5
2
8
19
- 26
-7
17
3
1
4
11
- 11
10
2
1
4
8
- 15
7
10
Zemplin Michalovce
5
15
3
5
7
15
- 23
-8
14
2
2
3
8
- 9
8
1
3
4
7
- 14
6
11
Nitra
9
15
4
1
10
13
- 27
-14
13
2
0
5
7
- 13
6
2
1
5
6
- 14
7
12
Pohronie
ny
15
1
4
10
15
- 34
-19
7
0
2
5
6
- 18
2
1
2
5
9
- 16
5

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
-
-
8
-
-
-
9
-
-
-
10
-
-
-
11
-
-
-
12
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 10.11.2019, 18:05)

Juli 2019 Visa matchfakta
Lördag 20 juli 2019
Zemplín Michalovce
0-3
Žilina

 

0-1 Besir Demiri (4)
0-2 Jan Bernát (20)
0-3 Martin Králik (45)

Senica
3-1
Trenčín

1-1 Peter Moses (68)
2-1 Peter Kleščík (självmål, 81)
3-1 Frank Castañeda (straff, 90)

0-1 David Depetris (45)

Pohronie
1-3
Slovan Bratislava

1-2 Patrik Abrahám (65)

0-1 Aleksandar Čavrić (8)
0-2 Andra Šporar (straff, 53)
1-3 Andra Šporar (85)

 
Söndag 21 juli 2019
Ružomberok
1-0
Nitra

Spartak Trnava
2-0
Sereď

Zlaté Moravce
1-2
DAC

 
Lördag 27 juli 2019
Nitra
0-1
Zlaté Moravce

Trenčín
1-1
Ružomberok

Sereď
2-1
Senica

Slovan Bratislava
3-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 28 juli 2019
Žilina
4-2
Spartak Trnava

DAC
5-1
Pohronie

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Senica
0-3
Slovan Bratislava

Žilina
2-1
Trenčín

Ružomberok
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
1-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 4 augusti 2019
Spartak Trnava
2-0
Nitra

Sereď
3-1
DAC

 
Lördag 10 augusti 2019
Ružomberok
2-3
Žilina

Slovan Bratislava
4-0
Zlaté Moravce

Trenčín
2-1
DAC

Zemplín Michalovce
3-0
Senica

Nitra
3-2
Sereď

 
Söndag 11 augusti 2019
Pohronie
2-2
Spartak Trnava

 
Lördag 17 augusti 2019
Spartak Trnava
1-2
Trenčín

Senica
2-2
Ružomberok

Zlaté Moravce
0-0
Pohronie

Žilina
3-0
Nitra

Sereď
0-4
Slovan Bratislava

 
Söndag 18 augusti 2019
DAC
1-1
Zemplín Michalovce

 
Fredag 23 augusti 2019
Senica
1-3
Zlaté Moravce

 
Lördag 24 augusti 2019
Pohronie
0-4
Trenčín

Zemplín Michalovce
1-1
Sereď

Ružomberok
0-1
Spartak Trnava

 
Söndag 25 augusti 2019
Slovan Bratislava
1-1
Žilina

Nitra
1-2
DAC

 
Lördag 31 augusti 2019
Spartak Trnava
2-1
Zemplín Michalovce

Žilina
5-0
Senica

Zlaté Moravce
4-2
Ružomberok

Sereď
3-3
Pohronie

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
DAC
5-2
Slovan Bratislava

Trenčín
2-2
Nitra

 
Lördag 14 september 2019
Pohronie
0-3
Nitra

Zemplín Michalovce
2-1
Trenčín

Senica
0-1
DAC Dunajska Stredá

Zlaté Moravce
0-0
Žilina

Ružomberok
1-1
Sereď

 
Söndag 15 september 2019
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava

 
Onsdag 18 september 2019
Spartak Trnava
0-0
Senica

 
Lördag 21 september 2019
DAC Dunajska Stredá
0-1
Ružomberok

Sereď
0-0
Zlaté Moravce

Žilina
2-1
Pohronie

Nitra
0-2
Zemplín Michalovce

 
Söndag 22 september 2019
Trenčín
2-4
Slovan Bratislava

 
Lördag 28 september 2019
Sereď
1-1
Trenčín

Senica
1-0
Pohronie

Slovan Bratislava
5-0
Nitra

Zemplín Michalovce
0-1
Ružomberok

 
Söndag 29 september 2019
Zlaté Moravce
1-3
Spartak Trnava

DAC Dunajska Stredá
1-0
Žilina

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Spartak Trnava
1-2
DAC Dunajska Stredá

Žilina
1-0
Sereď

Nitra
1-4
Senica

Pohronie
2-2
Zemplín Michalovce

 
Söndag 6 oktober 2019
Trenčín
2-2
Zlaté Moravce

Ružomberok
1-1
Slovan Bratislava

 
Lördag 19 oktober 2019
Slovan Bratislava
2-1
Pohronie

Žilina
1-1
Zemplín Michalovce

Nitra
1-2
Ružomberok

Sereď
2-1
Spartak Trnava

 
Söndag 20 oktober 2019
Trenčín
2-3
Senica

DAC
2-1
Zlaté Moravce

 
Lördag 26 oktober 2019
Ružomberok
2-2
Trenčín

Senica
0-1
Sereď

Zlaté Moravce
1-0
Nitra

Pohronie
0-2
DAC

 
Söndag 27 oktober 2019
Zemplín Michalovce
0-1
Slovan Bratislava

Spartak Trnava
0-1
Žilina

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Nitra
1-0
Spartak Trnava

Slovan Bratislava
2-0
Senica

Pohronie
1-2
Ružomberok

DAC Dunajská Streda
0-0
Sereď

Zemplín Michalovce
2-2
Zlaté Moravce

 
Söndag 3 november 2019
Trenčín
3-0
Žilina

 
Lördag 9 november 2019
Žilina
1-3
Ružomberok

DAC
3-1
Trenčín

Spartak Trnava
3-2
Pohronie

Senica
4-0
Zemplín Michalovce

Sereď
0-1
Nitra

 
Söndag 10 november 2019
Zlaté Moravce
0-1
Slovan Bratislava