ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 28 juli 2019
Grundserien: Start: 28 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

0

omgångar

Grundserien: 22
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

84 / 192

matcher spelade ( 43,75 % )

Grundserien: 84 / 132
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien: 5 209
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,56

målsnitt

Grundserien: 2,56
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
10
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
10
31
32

Aktuella matcher

(1-14 november 2019)

Lördag 2 november 2019
Vorskla
0-1
Desna

Karpaty Lviv
0-3
Shakhtar Donetsk

 
Söndag 3 november 2019
Dnipro-1
1-4
Zorya Luhansk

Oleksandria
3-1
Mariupol

Dynamo Kyiv
4-0
FK Lviv

Kolos Kovalivka
1-2
Olimpik Donetsk

 
Lördag 9 november 2019
Mariupol
2-2
Karpaty Lviv

Desna
1-1
Dnipro-1

FK Lviv
2-0
Vorskla Poltava

 
Söndag 10 november 2019
Zorya Luhansk
2-0
Kolos Kovalivka

Shakhtar Donetsk
1-0
Dynamo Kyiv

Olimpik Donetsk
0-0
Oleksandria

 

Grundserien

10.11.2019, 21:45

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Shakhtar Donetsk
1
14
13
1
0
40
- 6
34
40
6
1
0
23
- 4
19
7
0
0
17
- 2
21
2
Zorya Luhansk
5
14
8
4
2
29
- 12
17
28
3
3
1
12
- 6
12
5
1
1
17
- 6
16
3
Dynamo Kyiv
2
14
8
3
3
28
- 9
19
27
3
2
2
11
- 6
11
5
1
1
17
- 3
16
4
Desna Chernihiv
8
14
8
3
3
21
- 8
13
27
2
3
2
5
- 4
9
6
0
1
16
- 4
18
5
Oleksandria
3
14
7
3
4
17
- 14
3
24
5
0
2
12
- 9
15
2
3
2
5
- 5
9
6
Mariupol
4
14
4
5
5
14
- 21
-7
17
3
2
2
8
- 9
11
1
3
3
6
- 12
6
7
Olimpik Donetsk
9
14
4
3
7
12
- 23
-11
15
2
1
4
6
- 15
7
2
2
3
6
- 8
8
8
Kolos Kovalivka
ny
14
4
2
8
10
- 27
-17
14
2
1
4
6
- 14
7
2
1
4
4
- 13
7
9
Dnipro-1
ny
14
3
3
8
14
- 22
-8
12
3
0
4
9
- 11
9
0
3
4
5
- 11
3
10
Karpaty Lviv
10
14
2
5
7
11
- 21
-10
11
1
2
4
4
- 10
5
1
3
3
7
- 11
6
11
FK Lviv
6
14
3
2
9
10
- 24
-14
11
1
1
5
3
- 11
4
2
1
4
7
- 13
7
12
Vorskla Poltava
7
14
2
2
10
9
- 28
-19
8
1
2
4
5
- 12
5
1
0
6
4
- 16
3

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
-
-
8
-
-
-
9
-
-
-
10
-
-
-
11
-
-
-
12
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Dynamo Kyiv
88 053
4
22 013
Shakhtar Donetsk
27 688
4
6 922
Dnipro-1
34 560
6
5 760
Mariupol
18 923
4
4 731
Karpaty Lviv
23 494
5
4 699
Vorskla Poltava
26 677
6
4 446
Desna Chernihiv
25 057
6
4 176
Kolos Kovalivka
19 657
6
3 276
FK Lviv
15 921
5
3 184
Zorya Luhansk
11 896
4
2 974
Olimpik Donetsk
9 572
4
2 393
Oleksandria
11 020
6
1 837
Totalt
312 518
60
5 209

Spelschema

(Uppdaterad: 10.11.2019, 21:45)

Juli 2019 Visa matchfakta
Söndag 28 juli 2019
Vorskla Poltava
0-1
Zorya Luhansk

 
Tisdag 30 juli 2019
Desna Chernihiv
1-2
FK Lviv

Kolos Kovalivka
2-1
Mariupol

 
Onsdag 31 juli 2019
Dnipro-1
2-0
Olimpik Donetsk

Oleksandria
1-3
Shakhtar Donetsk

Karpaty Lviv
0-2
Dynamo Kyiv

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Mariupol
2-1
Oleksandria

Desna Chernihiv
2-0
Vorskla Poltava

FK Lviv
0-3
Dynamo Kyiv

 
Söndag 4 augusti 2019
Olimpik Donetsk
0-1
Kolos Kovalivka

Zorya Luhansk
1-1
Dnipro-1

Shakhtar Donetsk
3-0
Karpaty Lviv

 
Lördag 10 augusti 2019
Dynamo Kyiv
1-2
Shakhtar Donetsk

1-1 Gerson Rodrigues (39)

0-1 Júnior Moraes (21)
1-2 Marlos (64)

Oleksandria
2-1
Olimpik Donetsk

Vorskla Poltava
3-2
FK Lviv

 
Söndag 11 augusti 2019
Kolos Kovalivka
1-3
Zorya Luhansk

Dnipro-1
0-1
Desna Chernihiv

Karpaty Lviv
1-1
Mariupol

 
Lördag 17 augusti 2019
Vorskla Poltava
1-1
Dnipro-1

Desna Chernihiv
0-0
Kolos Kovalivka

 
Söndag 18 augusti 2019
Zorya Luhansk
1-2
Oleksandria

Olimpik Donetsk
1-3
Karpaty Lviv

FK Lviv
0-2
Shakhtar Donetsk

 
Måndag 19 augusti 2019
Mariupol
-
Dynamo Kyiv

 
Lördag 24 augusti 2019
Kolos Kovalivka
0-3
Vorskla Poltava

Oleksandria
0-3
Desna Chernihiv

Dynamo Kyiv
1-1
Olimpik Donetsk

 
Söndag 25 augusti 2019
Karpaty Lviv
0-1
Zorya Luhansk

Shakhtar Donetsk
5-1
Mariupol

 
Måndag 26 augusti 2019
Dnipro-1
2-3
FK Lviv

 
Fredag 30 augusti 2019
Desna
0-0
Karpaty Lviv

 
Lördag 31 augusti 2019
Dnipro-1
2-1
Kolos Kovalivka

Vorskla Poltava
0-1
Oleksandria

FK Lviv
0-1
Mariupol

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Olimpik Donetsk
0-4
Shakhtar Donetsk

Zorya Luhansk
2-2
Dynamo Kyiv

 
Lördag 14 september 2019
Oleksandria
2-0
Dnipro-1

Shakhtar Donetsk
4-3
Zorya Luhansk

Karpaty Lviv
2-1
Vorskla Poltava

 
Söndag 15 september 2019
Mariupol
1-1
Olimpik Donetsk

Dynamo Kyiv
1-2
Desna

Kolos Kovalivka
1-0
FK Lviv

 
Fredag 20 september 2019
Dnipro-1
2-0
Karpaty Lviv

 
Lördag 21 september 2019
FK Lviv
0-1
Olimpik Donetsk

Zorya Luhansk
0-0
Mariupol

 
Söndag 22 september 2019
Desna
0-1
Shakhtar Donetsk

Vorskla Poltava
0-5
Dynamo Kyiv

Kolos Kovalivka
1-1
Oleksandria

 
Onsdag 25 september 2019
Mariupol
0-1
Dynamo Kyiv

 
Fredag 27 september 2019
Shakhtar Donetsk
4-0
Vorskla Poltava

 
Lördag 28 september 2019
Karpaty Lviv
1-2
Kolos Kovalivka

Oleksandria
2-0
FK Lviv

 
Söndag 29 september 2019
Mariupol
0-4
Desna

Dynamo Kyiv
2-0
Dnipro-1

Olimpik Donetsk
0-5
Zorya Luhansk

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Vorskla Poltava
1-1
Mariupol

Desna
1-0
Olimpik Donetsk

FK Lviv
0-0
Zorya Luhansk

 
Söndag 6 oktober 2019
Dnipro-1
0-2
Shakhtar Donetsk

Kolos Kovalivka
0-4
Dynamo Kyiv

Oleksandria
2-1
Karpaty Lviv

 
Fredag 18 oktober 2019
Shakhtar Dontesk
6-0
Kolos Kovalivka

 
Lördag 19 oktober 2019
Karpaty Lviv
0-0
FK Lviv

Zorya Luhansk
2-1
Desna

 
Söndag 20 oktober 2019
Mariupol
1-0
Dnipro-1

Dynamo Kyiv
1-0
Oleksandria

Olimpik Donetsk
2-0
Vorskla Poltava

 
Lördag 26 oktober 2019
Mariupol
2-0
Kolos Kovalivka

Olimpik Donetsk
3-2
Dnipro-1

Zorya Luhansk
4-0
Vorskla

 
Söndag 27 oktober 2019
FK Lviv
1-4
Desna

Dynamo Kyiv
1-1
Karpaty Lviv

Shakhtar Donetsk
0-0
Oleksandria

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Vorskla
0-1
Desna

Karpaty Lviv
0-3
Shakhtar Donetsk

 
Söndag 3 november 2019
Dnipro-1
1-4
Zorya Luhansk

Oleksandria
3-1
Mariupol

Dynamo Kyiv
4-0
FK Lviv

Kolos Kovalivka
1-2
Olimpik Donetsk

 
Lördag 9 november 2019
Mariupol
2-2
Karpaty Lviv

Desna
1-1
Dnipro-1

FK Lviv
2-0
Vorskla Poltava

 
Söndag 10 november 2019
Zorya Luhansk
2-0
Kolos Kovalivka

Shakhtar Donetsk
1-0
Dynamo Kyiv

Olimpik Donetsk
0-0
Oleksandria