ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 9 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

54

tävlingar

215

matcher

215

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
0-0
Teuta Durrës

Bylis
2-3
Skënderbeu Korçë

 
Atlètic Club d'Escaldes
1-2
FC Santa Coloma

Carroi
1-2
Inter Club d'Escaldes

 
Alashkert
1-1
Ararat

 
Qəbələ
3-0
Səbail

Keşlə
2-1
Neftçi

 
Sporting Charleroi
1-0
Eupen

Kortrijk
1-3
Waasland-Beveren

Cercle Brugge
2-1
Sint-Truiden

Oostende
2-2
Royal Excel Mouscron

 
Zrinjski
4-0
Tuzla City

Čelik
2-1
Zvijezda 09

Sloboda Tuzla
0-4
Željezničar

Radnik Bijeljina
1-1
Sarajevo

 
Etar
1-0
Cherno More

CSKA Sofia
1-0
Slavia Sofia

 
Omonia
1-0
AEL

Nea Salamis
2-2
Anorthosis

 
Horsens
2-1
Silkeborg

 
Chelsea
2-0
Crystal Palace

Burnley
3-0
West Ham United

Newcastle United
2-1
Bournemouth

Southampton
1-2
Everton

Tottenham Hotspur
1-1
Sheffield United

Leicester City
2-0
Arsenal

 
Nottingham Forest
1-0
Derby County

Barnsley
2-4
Stoke City

Birmingham City
0-1
Fulham

Hull City
0-1
West Bromwich Albion

Leeds United
2-1
Blackburn Rovers

Millwall
2-1
Charlton Athletic

Preston North End
3-1
Huddersfield Town

Queens Park Rangers
2-2
Middlesbrough

Reading
3-0
Luton Town

Sheffield Wednesday
2-2
Swansea City

Wigan Athletic
0-3
Brentford

 
Första omgången
Sunderland (3)
1-1
Gillingham (3)

Ipswich Town (3)
1-1
Lincoln City (3)

Oxford City (6)
1-5
Solihull Moors (5)

Crawley Town (4)
4-1
Scunthorpe United (4)

Colchester United (4)
0-2
Coventry City (3)

Bolton Wanderers (3)
0-1
Plymouth Argyle (4)

Maidstone United (6)
1-0
Torquay United (5)

Yeovil Town (5)
Inst
Hartlepool United (5)

Cambridge United (4)
1-1
Exeter City (4)

Stourbridge (7)
2-2
Eastleigh (5)

Salford City (4)
1-1
Burton Albion (3)

Forest Green Rovers (4)
4-0
Billericay Town (6)

Ebbsfleet United (5)
2-3
Notts County (5)

Walsall (4)
2-2
Darlington (6)

Nantwich Town (7)
0-1
A.F.C. Fylde (5)

AFC Wimbledon (3)
1-1
Doncaster Rovers (3)

Shrewsbury Town (3)
1-1
Bradford City (4)

Grimsby Town (4)
1-1
Newport County (4)

Mansfield Town (4)
1-0
Chorley (5)

Tranmere Rovers (3)
2-2
Wycombe Wanderers (3)

Carshalton Athletic (7)
1-4
Boston United (6)

Cheltenham Town (4)
1-1
Swindon Town (4)

Accrington Stanley (3)
0-2
Crewe Alexandra (4)

Maidenhead United (5)
1-3
Rotherham United (3)

Blackpool (3)
4-1
Morecambe (4)

Milton Keynes Dons (3)
0-1
Port Vale (4)

Stevenage (4)
1-1
Peterborough United (3)

 
Kuressaare
0-1
Trans

Tallinna Kalev
3-0
Tulevik

Paide
3-1
FCI Levadia

Nõmme Kalju
2-3
Tammeka

Maardu
0-12
Flora

 
Stade brestois 29
1-2
Paris Saint-Germain

Monaco
1-0
Dijon

Lille
0-0
Metz

Stade Reims
0-0
Angers

Strasbourg
4-1
Nîmes Olympique

 
EA Guingamp
1-1
Ajaccio

 
Saburtalo
3-1
WIT Georgia

Lokomotivi Tbilisi
0-2
Chikhura

Rustavi
0-2
Dinamo Tbilisi

 
Volos
3-2
Panaitolikos

OFI
0-1
PAOK

 
Ironi Kiryat Shmona
0-1
Hapoel Tel Aviv

Sektzia Nes Tziona
2-1
Hapoel Be'er Sheva

Maccabi Netanya
1-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Tel Aviv
3-0
Hapoel Haifa

 
Brescia
0-4
Torino

Internazionale
2-1
Hellas Verona

Napoli
0-0
Genoa

 
Juve Stabia
1-1
Benevento

Perugia
0-2
Cittadella

Pisa
3-2
Spezia

Venezia
1-0
Livorno

Virtus Entella
1-1
Pordenone

Empoli
1-2
Pescara

 
Llapi
1-4
Prishtina

Feronikeli
0-0
Drita

 
Lokomotiva Zagreb
3-1
Inter Zaprešić

Varaždin
0-0
Slaven Koprivnica

 
Ventspils
0-1
Liepāja

Valmiera/BSS
3-3
Metta/LU

BFC Daugavpils
2-2
Jelgava

Riga
4-1
Spartaks Jūrmala

 
Sūduva
4-1
Kauno Žalgiris

 
Palenga
2-2
Banga

 
Tredje omgången
Jeunesse Jungl…
1-2
Jeunesse d'Esch

RM Hamm Benfica
1-2
Swift Hesperange

 
Gudja United
3-2
Tarxien Rainbows

Santa Lucia
0-2
Birkirkara

 
Speranţa Nisporeni
2-1
Milsami

Dinamo-Auto
2-1
Sfîntul Gheorghe

Zimbru
0-0
Codru Lozova

Sheriff
1-1
Petrocub

 
Rudar
1-1
Zeta

Iskra
2-1
Podgorica

OFK Titograd
1-2
Petrovac

 
Heerenveen
2-1
Sparta Rotterdam

Fortuna Sittard
1-0
ADO Den Haag

Heracles
6-1
VVV

 
Ballymena United
1-2
Carrick Rangers

Cliftonville
4-0
Warrenpoint Town

Coleraine
4-0
Glenavon

Institute
1-1
Glentoran

Linfield
Inst
Dungannon Swifts

 
Haugesund
1-0
Viking

 
Wisła Płock
0-0
Cracovia Kraków

Legia Warszawa
5-1
Górnik Zabrze

Wisła Kraków
0-1
Arka Gdynia

 
Rio Ave
1-0
Vitória Setúbal

Santa Clara
1-2
Benfica

Famalicão
3-3
Moreirense

 
Academica Clinceni
1-0
Politehnica Iași

Chindia Târgovişte
1-1
Universitatea Craiova

Botoşani
0-2
FCSB

 
Rubin Kazan
0-1
Dinamo Moskva

Rostov
1-2
Tambov

Spartak Moskva
2-0
Krylya Sovetov

 
Luzern
1-2
Servette

Neuchâtel Xamax
2-3
Thun

 
Proleter Novi Sad
Inst
Radnički Niš

Radnik Surdulica
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
2-0
Spartak Subotica

Napredak
3-1
Čukarički

Mačva Šabac
0-1
Vojvodina

 
Hearts
5-2
St. Mirren

Kilmarnock
2-2
Hamilton Academical

Ross County
1-3
Aberdeen

St. Johnstone
1-4
Hibernian

 
Žilina
1-3
Ružomberok

DAC
3-1
Trenčín

Spartak Trnava
3-2
Pohronie

Senica
4-0
Zemplín Michalovce

Sereď
0-1
Nitra

 
Rudar
3-3
Celje

Maribor
4-1
Domžale

 
Deportivo Alavés
3-0
Real Valladolid

Valencia
2-0
Granada

Eibar
0-4
Real Madrid

Barcelona
4-1
Celta de Vigo

 
Huesca
3-1
Real Oviedo

Mirandés
2-0
Extremadura UD

Albacete
0-1
Lugo

Sporting Gijón
0-1
Numancia

Las Palmas
1-1
Alcorcón

 
Andra omgången
Enskede
0-7
AIK

 
Zlín
1-0
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Opava

Jablonec
2-2
Sparta Praha

 
Gençlerbirliği
2-1
Kayserispor

Sivasspor
2-0
Konyaspor

Rizespor
1-0
Antalyaspor

Gazişehir Gaziantep
0-2
Galatasaray

 
Hertha BSC
2-4
RB Leipzig

Mainz 05
2-3
1. FC Union Berlin

Schalke 04
3-3
Fortuna Dusseldorf

Paderborn 07
0-1
Augsburg

Bayern München
4-0
Borussia Dortmund

 
Holstein Kiel
1-1
Hamburger SV

Sandhausen
3-2
Greuther Fürth

Osnabrück
1-0
VfB Stuttgart

 
Mariupol
2-2
Karpaty Lviv

Desna
1-1
Dnipro-1

FK Lviv
2-0
Vorskla

 
Zalaegerszegi TE
1-1
Mezőkövesd-Zsóry

Kaposvári Rákóczi
0-2
Fehérvár

Puskás
1-3
Újpest

Paksi SE
1-1
Várda SE

Honvéd
1-0
Diósgyőr

 
Shakhtyor Soligorsk
5-1
Slavia

Gomel
1-0
FK Minsk

Slutsk
0-0
Gorodeya

Neman Grodno
Inst
Tarpeda

 
Airbus UK
1-2
Penybont

Barry Town United
0-4
Connah's Quay

 
Andra omgången
Llanefydd
1-5
Guilsfield

Greenfield
1-3
Flint Town United

Mold Alexandra
8-1
Llanrug United

Abertillery Bluebirds
4-3
Llanidloes Town

Chepstow Town
Inst
STM Sports

Dyffryn Nantlle Vale
0-1
Colwyn Bay

Porthmadog
4-1
Gresford Athletic

Holyhead Hotspur
0-3
Buckley Town

Rhyl
3-0
Queens Park

Llandudno
4-1
Llanfair United

Bangor City
0-3
Prestatyn Town

Bangor 1876
0-2
Ruthin Town

Ammanford
3-1
Ton Pentre

Pontypridd Town AFC
1-0
Llandrindod Wells

Afan Lido
2-1
Aberbargoed Buds

Pontardawe Town
Inst
Croesyceiliog AFC

Llanelli Town
0-1
Penrhyncoch

Haverfordwest County
1-2
Cambrian & Clydach

Goytre United
6-4
Cefn Cribwr

Undy Athletic
5-6
Swansea University

 
Sturm Graz
3-1
Hartberg

St. Pölten
5-1
Swarovski Tirol

Rheindorf Altach
0-3
Rapid Wien